Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie Święto Ofiarowania Pańskiego

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo o 16.30 w intencji osób życia konsekrowanego, które dziś mają swoje święto. Msza św. wieczorna o godz. 17.00.

W poniedziałek, 3 lutego – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach św. będziemy mogli skorzystać z błogosławieństwa Świętego, który chroni nas od chorób gardła.

W środę, 5 lutego, – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Polskim zwyczajem pobłogosławimy chleb ku czci Świętej w czasie Mszy św. o godz. 8.00.

W czwartek, 6 lutego – wspomnienie Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek pamiętamy w modlitwie o tych, którzy pracują na niwie Pańskiej. Prosimy o nowe powołania do służby w Chrystusowym Kościele na Godzinie Świętej o 17.00 i Mszy św. O 18.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na katechezę dla dorosłych do kawiarenki Emaus. Katecheza poświęcona będzie chrześcijańskiemu spojrzeniu na ekologię.

Natomiast w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy do odnowienia życia sakramentalnego – okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Zachęcamy dzieci do spowiedzi od godz. 16.00; Msza św. Szkolna o 16.30. Msze św. z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8.00 i 18.00.

W przyszłą niedzielę składka specjalna na potrzeby parafii, szczególnie na ogrzewanie.

Rycerze Świętego Michała Archanioła spotykają się w poniedziałek, 3 lutego na Mszy św.
o godz. 18.00 w kościele. Po Mszy św. spotkanie modlitewne w kaplicy Miłosierdzia w budynku katechetycznym.

Katecheza dla uczniów klas III SP nr 1 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się we wtorek, 4 lutego o godz. 16.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy serdecznie zainteresowanych!

Rekolekcje Ewangelizacyjne Młodzieży klas VIII SP nr 1 i SP nr 6, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w ramach programu Młodzi na progu odbędą się od piątku 7.02 do niedzieli 9.02. 2020r w parafii. Początek na Mszy św. w piątek o godz. 18.00 w kościele.

W sobotę w godzinach dopołudniowych obchód seniorów, chorych i niepełnosprawnych
z posługą sakramentalną. Ich adresy prosimy zgłosić w kancelarii lub zakrystii.

Chłopców ze szkoły podstawowej, chcących zostać ministrantami zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie z księdzem Tomaszem – opiekunem ministrantów, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 8 lutego o godz. 10.00 w budynku katechetycznym. 

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych w niedzielę, 9 lutego o godz. 15.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego rozpocznie się Mszą św. Zapraszamy!

Przypominamy, iż trwają zapisy na diecezjalną pielgrzymkę do Włoch w ramach Narodowej Pielgrzymki na 100. lecie urodzin św. Jana Pawła II. Bogaty program rekolekcji w drodze oraz kontakt do zapisów można odnaleźć na stronie diecezji bielsko-żywieckiej, a także na plakacie na tablicy ogłoszeń. Zapisy trwają do 15 lutego 2020.

Serdeczne podziękowania od nas, kapłanów z zapewnieniem pamięci modlitewnej
o wszystkich, którzy przyjęli nas w swoich mieszkaniach z posługą duszpasterską w okresie kolędowym. B ó g   z a p ł a ć !

Między innymi o sporach o sądy w Polsce przeczytamy w prasie katolickiej – zachęcamy do lektury czasopism.

Błogosławieństwem ubogaceni wychodzimy z Eucharystii w nasze środowiska życia – zanieśmy je tym, którzy go nie mają.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk