Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 3 NIEDZIELA ZWYKŁA 2020.01.26

Ogłoszenia duszpasterskie

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 2020.01.26

Dziś z inicjatywy papieża Franciszka przeżywamy w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty chce nas uwrażliwić na znaki Bożej bliskości, Bożą inicjatywę dialogu z człowiekiem. Chce też zachęcić, byśmy byli posłuszni Słowu Bożemu na co dzień.

Jest to jednocześnie w Kościele w Polsce na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan Dzień Islamu, którego hasło brzmi: Chrześcijanie
i muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa. 

Intencje dnia chcemy polecać w czasie nabożeństwa popołudniowego dziś o godz. 16.30. Po nabożeństwie Msza św. o 17.00 – zapraszamy.

Liturgia najbliższego tygodnia:

We wtorek, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła. Święty Tomasz patronuje bibliotekarzom, dlatego w środę na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy pracowników i wszystkich miłośników naszej Biblioteki Parafialnej, którą odprawimy w ich intencji.

W piątek, 31 stycznia – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera 

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca: czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Róże Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8.00 prowadzą modlitwy Nabożeństwa pierwszo-sobotniego – zachęcamy do udziału.

W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne święto Ofiarowania Pańskiego. Na Mszach św., podtrzymując tradycję czci Matki Bożej Gromnicznej, będziemy błogosławić świece-gromnice. W czasie Mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcenie świec dzieci pierwszokomunijnych – zapraszamy ich z rodzicami.

Ze względu na obchodzony w przyszłą niedzielę Dzień Życia Konsekrowanego, składka w czasie Mszy św. przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. O składkę na potrzeby parafii poprosimy w niedzielę, 9 lutego.

Jeszcze są ostatnie miejsca na Kulig, organizowany przez Parafialny Klub Kulturalny 16 lutego. Zapisy i bliższe informacje w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

Zachęcamy do czytania czasopism katolickich, które znajdziemy w naszym kościele na stolikach za ławkami.

Po Mszy św. o 9.00 zaprasza nasza kawiarenka Emaus na herbatę lub kawę przy domowym cieście.

Z błogosławieństwem Bożym rozpoczynamy tydzień drugiego półrocza
w szkołach po feriach zimowych.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk