Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2023.01.22.

Zapraszamy na biblijne nabożeństwo popołudniowe, na którym w trwającym w Kościele Tygodniu ekumenicznym modlić się będziemy o jedność wyznawców Chrystusa. Nabożeństwo o godz. 16.30, a po nim Msza św. o 17.00.

Wyjazd na Jasełka do Oświęcimia w dzisiejszą niedzielę, o godz. 14.15 spod kościoła. Prosimy o punktualność 

We wtorek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień ekumeniczny.

W środę, 25 stycznia, święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła. Wieczorna Msza św.
o godz. 18.00 – w intencji żyjących i zmarłych pracowników naszej parafialnej biblioteki oraz czytelników. Zapraszamy do uczestnictwa.

W czwartek, 26 stycznia – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. Jest to Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

W sobotę, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Jak zapowiadaliśmy, w przyszłą niedzielę, 29 stycznia br. na Mszach św. o godz. 10.30
 i 12.00 ubogaci liturgię śpiewem Zespół LIPOWIANIE. Po Mszach św., jak w ubiegłe lata Zespół zaśpiewa jeszcze na małym „koncercie” kilka kolęd, a na koniec jego przedstawiciele poproszą o materialne wsparcie działalności ich Zespołu.

Organizowany jest wyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa „Szlakiem Betlejemskich Szopek” dn. 28 stycznia 2023r. Bliższe informacje na plakatach oraz przy zapisach do 25 stycznia w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania

Wobec wzrostu cen, jakiego doświadczamy i nieraz zaskakujących prognostyków na przyszłość (np. dotyczących ponad sześciokrotnego wzrostu ceny energii elektrycznej!) jesteśmy zmuszeni podnieść stypendia mszalne. Z pewnością wielu parafian rozumie sytuację
 i ponieważ mniejsza liczba parafian uczestniczy w niedzielnej i świątecznej liturgii, składa większe niż dotychczas ofiary. Podobnie jest przy zamawianiu intencji mszalnych. Zdarzają się jednak nierzadko ofiary niewystarczające za stypendium mszalne (porównajmy cenę za bukiet kwiatów lub „palmę”, czy wieniec pogrzebowy). Będziemy wobec tego łączyć ofiary stypendiów złożone na Msze św. przez uczestników pogrzebów. Zamawiających intencje mszalne w kancelarii również prosimy o złożenie przy tej okazji większej ofiary. Szczególnie, gdy jest to intencja Mszy św. niedzielnej, czy świątecznej. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie zaistniałej sytuacji.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za prace szczególnie w minionym tygodniu przy porządkowaniu zieleni wokół kościoła, prześwietlenie drzew i odśnieżanie. Parafia może funkcjonować bez zakłóceń dzięki Waszemu bezinteresownie poświęconemu dla bezpieczeństwa i porządku, przede wszystkim przy świątyni czasowi i siłom. Bóg zapłać!

Dziękujemy członkom Parafialnego Klubu Kulturalnego „Beczka” za prace nad czystością w kościele. O podjęcie dyżuru przez najbliższy tydzień od jutrzejszego poniedziałku prosimy Akcję Katolicką.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich ze stolików w kościele. Zdarza się, że nieprzerwanie korzystamy z mediów, które nie mają pojęcia co znaczy żyć wiarą, a do tych, które pomagają nam ją pielęgnować w ogóle nie zaglądamy…

Boże błogosławieństwo nas umacnia, a młodych zwłaszcza prowadzi do odnowienia sił w czasie trwających ferii zimowych.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk