Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.12.18.

4 NIEDZIELA ADWENTU – 2022.12.18.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

W sobotę, 24 grudnia, przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. O północy w naszym kościele Pasterka,na którą serdecznie zapraszamy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W przyszłą niedzielę, 25 grudnia, przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego.

Adwentowe Msze św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. „Roratnia” Msza św. to adwentowa liturgia oczekujących przyjścia Zbawiciela. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, młodzież i dorosłych! 

Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej Nr 36 we wtorek, 20 grudnia, g. 19.00 w kościele.

Okazja do spowiedzi w tym tygodniu: pół godziny przed Mszą św. ranną i godzinę przed wieczorną. W piątek, 23 grudnia: od g. 7.00 – 11.00 i od 15.00 – 18.00. W sobotę, 24 grudnia: od g. 6.30 – 12.00. Zapraszamy do przeżycia łaski pojednania i radości czystego serca na Święta. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi „na ostatnią chwilę”.

W Wigilię, 24.12. – tradycyjnie o godz. 15.00 w naszym kościele Msza św. za tych, których w tym roku po raz pierwszy zabraknie przy wigilijnym stole. Prosimy ich imiona zgłaszać w kancelarii.

Wieczerza Wigilijna to w tradycji polskiej rodzinna bliskość łamiących „chleb pojednania – opłatek”, życzliwością z Betlejemskiego Daru wspierających się na życiowych drogach, dzielących się troską i posilających się w Domu Chleba, by nie ustać w drodze na pełną radość spotkania ze Zbawicielem – Wcielonym Synem Bożym. Pielęgnujmy tę tradycję !

Przypominamy, że w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 19.30 TVP 1 rozpocznie transmisję z Bazyliki św. Piotra na Watykanie uroczystej Pasterki z udziałem papieża Franciszka.

Otrzymaliśmy zaproszenia na odwiedziny kolędowe /wciąż jeszcze zaproszenia dochodzą…/, ale nie zdążyliśmy jeszcze ich uporządkować i określić tras kolędowych. Podamy je w tym tygodniu w ogłoszeniach, w gazetce parafialnej, gablotach i na internetowej stronie parafii. Chcielibyśmy rozpocząć wizytę duszpasterską od wtorku, 27 grudnia. Oczywiście, że kto zaprosił kapłana z błogosławieństwem, a nie może być obecnym w wyznaczonym terminie, będzie mógł inny termin uzgodnić osobiście z księdzem.

Kalendarz Parafialny na 2023 Rok wydany z okazji 40-lecia poświęcenia kościoła można nabyć dziś w kawiarence, a w ciągu tygodnia w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy nabyciu kalendarza pomogą głównie w nowym urządzeniu pomieszczeń kawiarenki EMAUS.

W budynku katechetycznym nabędziemy opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom CARITAS, sianko na stół wigilijny kartki świąteczne i inne drobiazgi i ozdoby. Zachęcamy do odwiedzin budynku po Mszy św.

Dziękujemy Rycerzom Św. Michała Archanioła za prace na dyżurze czystości. Prosimy o podjęcie dyżuru w tym tygodniu Apostolstwo Dobrej Śmierci.

Lekturę prasy katolickiej ze stolików za ławkami w kościele polecamy serdecznie.

Błogosławieństwo Boże niech zaprowadzi nas do źródeł łask i pozwoli w sakramentalnych znakach ubogacić nasze życie przynoszonymi w prostocie i ubóstwie pokojem i miłością Zbawcy, przychodzącego dzielić z nami ziemskie pielgrzymowanie.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk