Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.12.11.

Nabożeństwo popołudniowe dziś o godz. 16.30, Msza św. o 17.00 – zapraszamy.

„Roratnia” Msza św. to adwentowa liturgia wszystkich, oczekujących przyjścia Zbawiciela. Zapraszamy do uczestnictwa w niej do naszego kościoła wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 18.00!

Jeszcze ostatecznie do jutra możemy dostarczyć swój adres do zakrystii lub kancelarii, jeśli chcemy przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu z błogosławieństwem kolędowym.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w poniedziałek, 12 grudnia do modlitwy do św. Maksymiliana o 17.15, na Mszę św. o godz. 18.00 i po niej na spotkanie formacyjne do budynku katechetycznego. 

We wtorek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. O godz. 19.00 we wtorek w kościele spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej Nr 6.

W środę, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera o doktora Kościoła. Po wieczornej liturgii w środę, w kawiarence Emaus w budynku katechetycznym spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W tym tygodniu trzeci piątek w miesiącu – czcimy Miłosierdzie Boże. O godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego Msza św. z Koronką przed Najświętszym Sakramentem.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych Szkoły Podstawowej Nr 36 w piątek, 16 grudnia: o godz. 18.30 klasy a,b,c; o godz. 19.15 klasy d,e,f w kaplicy Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu w środę, piątek, i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

W sobotę o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po tej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. W godzinach dopołudniowych przedświąteczny obchód chorych i seniorów parafii.

Od soboty, 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżywania tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w charytatywne inicjatywy przy naszej parafii: za ofiary na Kościół na Wschodzie, za zorganizowanie „Mikołaja dla dzieci” i spotkań z najmłodszymi, młodzieży za zaangażowanie w wolontariat. Dziś szczególne podziękowanie pod adresem darczyńców z poniedziałku i wtorku dla ofiar wojny na Ukrainie.

Dziś w wejściach kościoła młodzież wolontariatu misyjnego proponuje nam sianko na stół wigilijny i ozdoby świąteczne. Ofiary przy tym składane przeznaczone są na pomoc misjonarzom
w Boliwii i Papui Nowej Gwinei. Dziękujemy za włączenie się w tę inicjatywę pomocy.

W budynku katechetycznym nabędziemy opłatki, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy CARITAS, kartki pocztowe i inne drobiazgi „okołoświąteczne”.

Od nowego roku kalendarzowego zmienią się godziny otwarcia naszej biblioteki parafialnej. Będzie ona czynna w jedną niedzielę i jedną środę w miesiącu. Pełny wykaz dyżurów znajdziemy
w gablotach parafialnych oraz na drzwiach biblioteki.

Dziękujemy Różom Żywego Różańca za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu.
W poniedziałek po Mszy św. o godz. 8.00 zapraszamy do prac na dyżurze czystości Rycerzy Św. Michała Archanioła.

Za tydzień okazja nabycia kalendarza na rok 2023 z ok. 40-lecia parafii. Ofiary składane m. in. wspomogą remont kawiarenki Emaus.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Z błogosławieństwem Bożym wytrwajmy w naszych postanowieniach adwentowego przygotowania do Świąt.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk