Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.11.13.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

O godz. 17.15 Rycerstwo Niepokalanej modlić się będzie w jutrzejszy poniedziałek do Św. Maksymiliana. Po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne Rycerstwa w budynku katechetycznym.

We wtorek, 15 listopada, godz. 19.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szk. Podst. nr 6 na spotkanie w kościele.

W środę,  16 listopada po wieczornej Mszy św. spotkanie członków Róż Żywego Różańca, na którym m. in. omówienie zbliżającej się 45 Rocznicy istnienia stowarzyszenia
w naszej parafii.

W czwartek, 17 listopada – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Wieczorem, o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania.

W piątek, 18 listopada – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy do kaplicy na Mszę św. o godz. 15.00 i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jest to również dzień imienin Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji.

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ósmych ze Szk. Podst. nr 6 w piątek,
18 listopada o godz. 18.30, a kandydaci Szkoły Prymary Staps i innych szkół spoza parafii spotykają się o godz. 19.15 w piątek.

W sobotę, 19 listopada o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, po niej Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.

W przyszłą niedzielę, 20 listopada, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. W tym dniu obchodzony będzie na szczeblu diecezjalnym Światowy Dzień Młodzieży. Dzień obchodzony jest pod hasłem: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39). Centralne obchody tego Dnia będą miały miejsce w Lizbonie na początku sierpnia 2023 r., a w niedzielę za tydzień spotkanie naszej młodzieży z ks. biskupem diecezjalnym Romanem Pindlem. Będzie ono miało miejsce w parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na Osiedlu Karpackim i rozpocznie się o godz. 15.00. Serdecznie zachęcamy młodzież do udziału w tych obchodach.!

W niedzielę, 20 listopada na Mszę św. o godz. 12.00. na spotkanie ks. Włodzimierz zaprasza wszystkie dzieci pierwszokomunijne.

Naszym chorym i seniorom, odwiedzanym z posługą sakramentalną chcemy zorganizować paczki przedświąteczne. Dziś po Mszach św. w zakrystii będziemy mogli zabrać kartony, do których dołączona jest propozycja spisu artykułów do paczek. Po zapełnieniu ich będzie można je składać na probostwie, najlepiej w godzinach otwarcia kancelarii. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączą się w tę inicjatywę.

Za tydzień przy wejściach do kościoła poprosi nas o wsparcie Towarzystwo Św. Brata Alberta, zajmujące się w naszym mieście ubogimi i bezdomnymi.

Dziękujemy Akcji Katolickiej za wszystkie prace nad czystością naszej świątyni. Prosimy o podjęcie „dyżuru czystości” naszą młodzież od poniedziałkowego wieczoru.

Polecamy lekturę prasy. W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” ostatnia płyta Biblii –audio, a także artykuł o naszej parafii.

Błogosławieństwem nas umacnia Bóg na czekający nas tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk