Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.11.06.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej specjalnej kolekty. Zapraszamy dziś na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.
Rycerze Świętego Michała Archanioła modlą się na spotkaniu formacyjnym w kaplicy Miłosierdzia Bożego w poniedziałek, 7 listopada po wieczornej Mszy św.
Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 spotykają się we wtorek, 8 listopada o godz. 19.00 w kościele.
W środę, 9 listopada, święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
W czwartek, 10 listopada – wspomnienie św. Leon Wielkiego, papieża i doktora Ko-ścioła.
Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków 10 listopada po wieczornej Mszy św.
na spotkanie formacyjne w salce katechetycznej.
W piątek, 11 listopada – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu ob-chodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się w intencjach Ojczy-zny. Na ten dzień Biskup Bielsko-Żywiecki udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O godz. 14.00 w naszym kościele Msza św. kon-celebrowana w intencji Ojczyzny z udziałem kombatantów, wojska, władz, instytucji i stowa-rzyszeń oraz dzieci, młodzieży i dorosłych. Po niej przemarsz na cmentarz osiedla Wojska Polskiego, gdzie Apel Poległych i modlitwa za zmarłych w obronie Ojczyzny i wolności.
Wieczorna Msza św. w piątek w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i dzieł przy nich powstałych. W piątek też rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Chrystusa Króla po wieczornej liturgii w kościele.
W sobotę, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
Za tydzień, 13 listopada przeżywać będziemy Niedzielę Powołań i modlić się w inten-cji pełniących służbę Bożą w Kościele, idących do kapłaństwa oraz o nowe, święte powołania. Jest to Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w niedzielę 13 listopada o godz. 15.30 w budynku katechetycznym.
Składka w przyszłą niedzielę na potrzeby diecezji.
Za dwa tygodnie Światowy Dzień Młodzieży będziemy świętować w diecezjach.
Na czuwanie do Matki Bożej Gołyskiej wyjazd 9 listopada spod kościoła o godz. 17.30, powrót z Chybia ok. godz. 21.oo. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 25,-zł.
W kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia możemy rezerwować intencje mszalne na przyszły rok kalendarzowy za zmarłych
Uwaga narzeczeni ! Obowiązkowy udział w naukach przedślubnych przed zawarciem związku należy zarejestrować w Diecezjalnym Duszpasterstwie Rodzin! Bliższe informacje znajdą planujący małżeństwo na stronie internetowej Diecezji Bielsko-Żywieckiej w zakładce „duszpasterstwo rodzin”, czy „narzeczeni” lub na plakatach przykościelnych gablot.
Dziękujemy Parafialnemu Klubowi Kulturalnemu za prace nad czystością naszego ko-ścioła w minionym tygodniu. O podjęcie dyżuru prosimy członków Akcji Katolickiej.
Zachęcamy na dłuższe wieczory jesienne lekturę katolickiej prasy ze stolików za ław-kami w kościele. W „Gościu” refleksja o samotności, a w „Niedzieli” motywy patriotyzmu…
Zaprasza nas w swoje progi po Mszy św. kawiarenka Emaus…
Bóg błogosławi nam, rozsyłając z orędziem pokoju dla środowisk naszego życia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk