Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.09.04

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej.
Łączymy się dziś w modlitwie z pielgrzymami do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego i zapraszamy po przerwie wakacyjnej na nabożeństwo popołudniowe o 16.30. Po nim Msza św. wieczorna o godz. 17.00.
W środę, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika,
W czwartek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
W sobotę, 10 września, w amfiteatrze w Żywcu odbędzie się rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych. Początek o godz. 10.00.
W przyszłą niedzielę, 11 września, rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania. Potrwa do 17 września /sobota/. Obchodzić go w tym roku będziemy pod hasłem „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14,6)
Składka w tym dniu na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
Rycerze i czciciele Św. Michała Archanioła spotykają się w poniedziałek, 5 września na Mszy św. o 18.00 i modlitwie po niej w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.
Apostolstwo Dobrej Śmierci od wtorku, 6 września po wieczornych Mszach św. zaprasza na Nowennę Do Matki Bożej Bolesnej przed Patronalnym Świętem.
Kandydatów do Bierzmowania zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę do kościoła o godz. 19.00 na spotkania przygotowawcze. W czwartek, 8 września Sakramentu Bierzmowania udzieli w czasie Mszy św. o godz. 16.00 Ordynariusz naszej diecezji, ks. bp Roman Pindel.
W piątek na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencjach Radia Maryja, TV Trwam i dzieł prze nich powstałych.
Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych spotkają się w niedzielę, 11 września o godz. 15.30 na Mszy św. Po niej nauka nt. „Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy” (J 6,
W ostatnią niedzielę września coroczna pielgrzymka parafialna do Kalwarii Zebrzydowskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. W październiku tego roku przypada 40-ta rocznica poświęcenia naszego kościoła. Będziemy dziękować P. Bogu za naszą świątynię, za wszelkie dobra, których udzielił nam w tym „miejscu przebywania i znaku Jego bliskości”. Chcemy przejść „Dróżkami P. Jezusa” i „Drogą Krzyżową”, by zakończyć
w Bazylice Kalwaryjskiej Mszą św. o godz. 14.00. Zapisy na wyjazd autokarem w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania od wtorku, 6 września z wpłatą 32,- zł od osoby.
Dziękujemy Rycerstwu Niepokalanej za prace na dyżurze czystości w minionym tygodniu. O podjęcie dyżuru prosimy Róże Żywego Różańca od pierwszej do siódmej. Ze względu na przygotowania przed Bierzmowaniem zapraszamy do pojęcia prac porządkowych w poniedziałek o godz. 16.00.
Z dzisiejszym numerem tygodnika „Niedziela” także propozycja nowego tygodnika „Bliżej życia z wiarą”. Zachęcamy do zainteresowania się i lektury. Prasa katolicka za ławkami na stolikach w kościele.
Z pewnością potrzeba nam owocu naszego uczestnictwa we Mszy św., błogosławieństwa Bożego. Niech będzie nam ono wsparciem na czekający tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk