Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.08.07

 1. Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty. Zapraszamy na Mszę św. o 17.00.
 2. W poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
 3. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w poniedziałek, 8 sierpnia o 17.15 na modlitwę do św. Maksymiliana Kolbe o 18.00 na Mszę św. w intencji Rycerstwa i po niej na Nowennę przed uroczystością Św. Patrona.
 4. We wtorek, 9 sierpnia – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy.
  Bractwo Trzeźwości w miesiącu sierpniu ma szczególna motywy zaangażowania… Wtorkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia to „źródło” z której Bractwo wyrosło. Niech zrodzą się w czasie wtorkowej modlitwy adoracyjnej nowe decyzje abstynencji, trzeźwości… Możliwość wpisu zobowiązań do Parafialnej Księgi jeszcze dziś pod wizerunkiem św. Patrona.
 5. W środę, 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i
 6. W czwartek, 11 sierpnia wspomnienie św. Klary, dziewicy. W tym dniu na wałach jasnogórskich o godz. 14.00 Eucharystia na zakończenie diecezjalnej pielgrzymki pieszej. Wejście pielgrzymów na Jasną Górę od godz. 12.30. Zachęcamy do uczestnictwa.
 7. W piątek, 12 sierpnia wieczorna Msza św. w intencjach Radia Maryja, TV Trwam i dzieł przy nich powstałych.
 8. W przyszłą niedzielę, 14 sierpnia w naszej diecezji i naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera, Patrona naszej parafii i naszej diecezji. W naszej parafii uroczysta Msza św. z procesją dokoła kościoła o godz. 12.00. Słowo Boże głosić będzie ks. prof. Józef
  Kozyra, biblista z UŚl. Szczegółowy program diecezjalnych obchodów uroczystości w Oświęcimiu na plakatach gablot. Możliwość wyjazdu i informacje przy zgłoszeniu w zakrystii /chodzi o rezerwację miejsc w autokarze/.
 9. Coraz bardziej widoczne są dzieła grupy parafian, którzy zasugerowali dla siebie określenie „diakonia zieleni”, gdyż zajmują się pielęgnacją zieleni i obejścia wokół kościoła. Bóg zapłać za zaangażowanie i wszystkie prace! Grupa działa w środy po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich chętnych
  poświęcenia chwilki czasu dla parafii do włączenia się w prace!
 10. Ewangelizacja w Beskidach w drugim miesiącu wakacji realizowana będzie w soboty: 13.08. – na Leskowcu; 20.08. – na Magurce Wilkowickiej. Spotkania miłośników gór na szczytach o godz. 12.00.
 11. Polecamy lekturę prasy katolickiej ze stolików za ławkami w kościele.
 12. Błogosławieństwo Boże niech nas w tym tygodniu prowadzi przede wszystkim do owocnego przeżycia uroczystości odpustowej.

O autorze

Maciej