Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.06.12.

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo czerwcowe o 16.30 i Mszę św. wieczorną
o 17.00. Nabożeństwa do Najśw. Serca P. Jezusa łączymy codziennie z wieczorną Mszą św.

W poniedziałek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera, dK. W poniedziałek Rycerstwo Niepokalanej spotyka się na modlitwie do św. Maksymiliana o 17.15, na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele i refleksji formacyjnej w budynku katechetycznym.

W czwartek, 16 czerwca – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w porządku niedzielnym za wyjątkiem Mszy św. o godz. 7.30, , którą odprawimy przy szkole na ul. Bratków. Po niej procesja eucharystyczna z czterema ołtarzami ulicami: Brodzińskiego, Jedności, Orzeszkowej, Wrzosową do naszego kościoła na zakończenie. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Chętnych do pomocy w zorganizowaniu procesji prosimy we wtorek po wieczornej Mszy św. do budynku katechetycznego. Dzieci do sypania kwiatów w środę po wieczornej liturgii.

W piątek, 17 czerwca wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W tym dniu modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. O godz. 15.00 Msza św. w Kaplicy Miłosierdzia Bożego z Koronką przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotę, 18 czerwca o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

Od jutrzejszego poniedziałku prosimy Akcję Katolicką o troskę o czystość kościoła.

PKK „Beczka” zaprasza na wyjazd do Warszawy i na Mazowsze (m. in. założony przez bł. Różę Czacką ośrodek niewidomych w Laskach) w dniach 25 – 27 czerwca. Szczegóły na plakatach.

Po raz dziesiąty do udziału w misji ewangelizacji Beskidów zachęcają wspólnoty i franciszkanie z Rychwałdu. W wakacyjne soboty od lipca do sierpnia rodzinne i wspólnotowe wyprawy na osiem szczytów Beskidów. Co tydzień w samo południe na beskidzkich górach odprawiane będą Msze św. W tym roku szczególną uwagę poświęcono sprawie budowania więzi małżeńskiej.

W parafii w Cygańskim Lesie dziś o 12.30 Msza św. z odnowieniem ślubów małżeńskich.

Przedszkole Katolickie „Serduszko” zaprasza serdecznie dzieci do Klubu Malucha oraz obu oddziałów przedszkola: ul. Moniuszki 3 (obok Domu Tkacza) oraz św. Jana Chrzciciela 22 (Komorowice). „Serduszko” stawia na rodzinę i wartości. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce chorych do sanktuarium św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach. Odbędzie się ona w sobotę 25 czerwca 2022 r. Rozpoczęcie o godz. 10:15. Msza św. za wszystkich chorych pod przewodnictwem ks. bpa Romana Pindla o godz. 11:00. Kustosz zaprasza wszystkich chorych, niepełnosprawnych wraz z rodzinami i opiekunami.

Diecezjalne Studium Muzyki kościelnej w Bielsku – Białej, kształcące organistów na terenie naszej diecezji, prowadzi rekrutację kandydatów na rok szkolny 2022/2023. Szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej studium.

Przykazanie „Nie zabijaj!” – to temat katechezy w Hałcnowskiej Bazylice o godz. 19:00 we wtorek 21 czerwca 2022 r, którą wygłosi o. profesor Zdzisław Kijas – franciszkanin mieszkający
w Rzymie.

Marszałek Województwa Śląskiego oraz Minister Rodziny i Polityki Społecznej, zaprasza Seniorów naszej diecezji do udziału w największym w regionie wydarzeniu Senioralnym SILVER SILESIA 2022. Impreza odbędzie się w Bielsku-Białej w Hali Pod Dębowcem w dniach 13 – 15 czerwca 2022r. W trakcie wydarzenia będzie można wykonać bezpłatne badania profilaktyczne, uczestniczyć w przeglądzie twórczości senioralnej oraz w targach senioralnych. Udział seniorów jest bezpłatny.

Polecamy prasę katolicką ze stolików w kościele i jej lekturę.

W codzienność wychodzimy z Bożym błogosławieństwem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk