Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.06.05.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

W poniedziałek, 6 czerwca święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Rozpoczynamy w tym dniu drugą część liturgicznego okresu zwykłego, który potrwa do soboty przed tegorocznym adwentem. 

6 czerwca /poniedziałek/ wieczorna Msza św. o godz. 18.00 w intencji grup i wspólnot działających w parafii. Po Mszy św. spotkanie integracyjne w kawiarence Emaus.

Rycerze Świętego Michała Archanioła w poniedziałek, 6 czerwca spotykają się: w kościele na Mszy św. o 18.00, a po niej również w kawiarence Emaus.

We wtorek, 7 czerwca, – wspomnienie dowolne bł. Michała Tomaszka, prezbitera
 i męczennika 

W środę, 8 czerwca—wspomnienie św. Jadwigi Królowej. Wieczorem w naszym kościele koncert muzyczny o godz. 19.00, organizowany przez Bielskie Centrum Kultury. Z tego powodu liturgia od wieczoru we wtorek 7. i środę 8. czerwca w kaplicy. Prośba dodatkowa do parkujących na ulicach Św. Maksymiliana i Wrzosowej o zmianę miejsca parkingu.

W czwartek, 9 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków oraz wszystkich chętnych w czwartek, 9-go czerwca po wieczornej Mszy św. do kaplicy budynku katechetycznego na konferencję na temat Św. Józefa, którą wygłosi ks. Tomasz. 

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza na spotkanie formacyjne w czwartek,
9 czerwca po wieczornej liturgii do kawiarenki Emaus.

Święto 9 czerwca /czwartek/ jest okazją do dziękczynienia za dar kapłaństwa dla Kościoła. Uroczyście dziękować będziemy za ten dar w niedzielę, 19. czerwca na Mszy św.
o godz. 12.00 z naszymi srebrnymi jubilatami:
ks. Krzysztofem Bojanem i ks. Włodzimierzem Caputą. Zapraszamy serdecznie na to dziękczynienie!

W sobotę, 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Po wieczornej liturgii zapraszamy serdecznie na spotkanie uczestników grupy „Drogi Synodalnej” w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.

Ks. Krzysztof zaprasza osoby ze związków niesakramentalnych 12 czerwca o godz. 15.30 na Mszę św. ze spotkaniem formacyjnym do kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Dziękujemy Parafialnemu Klubowi Kulturalnemu za prace przy dyżurze czystości oraz paniom, które zadbały o estetykę wokół kościoła. Prosimy o podjęcie dyżuru członków Akcji Katolickiej we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele

Centrum Caritas Diecezji w Bielsku-Białej Lipniku przy ul. Polnej w niedzielę, 12.czerwca od godz. 15.00 do 19.00 zaprasza na Święto Rodziny z Caritas i oczekuje przybycia całych rodzin na świętowanie.

W parafii salwatoriańskiej w Cygańskim Lesie 12 czerwca Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich w ramach cyklu „Tak na serio”. Szczegóły na plakatach.

Na Mazury i do Warszawy zapraszamy do wyjazdu z Parafialnym Klubem Kulturalnym w dniach 25 – 27 czerwca. Koszt 640 zł/os. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej. Zapisy w kancelarii parafialnej.

Zachęcamy do lektury katolickiej prasy ze stolików w naszym kościele za ławkami.

Błogosławieństwo Boże niech w nas owocuje darami Ducha Świętego nie tylko w dzisiejszą uroczystość, ale przez świadectwo codziennego życia niech owocuje prawdą o wspólnocie Chrystusowego Kościoła.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk