Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.05.22

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00. Nabożeństwa majowe u nas przed wieczorną Mszą św.: w niedziele i uroczystości – 16.30, w dni powszednie o 17.30.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna „Tydzień Laudato si w kościele. Chcemy pamiętać
o trosce o środowisko i odpowiedzialności za powierzone nam przez Boga dzieło stworzenia oraz przekazać następnym pokoleniom przyjazne życiu środowisko naturalne.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe), związane z tradycją procesji błagalnych do przydrożnych krzyży na terenie parafii. Kościół modli się w tych dniach prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza pracy na roli. Msze św. o godz. 8.00 rozpoczynać będziemy od modlitwy przy krzyżu misyjnym. Odprawimy je wg formularza: w poniedziałek – w okresie zasiewów, we wtorek
o uświęcenie pracy ludzkiej, w środę– za głodujących.

We wtorek, 24 maja – wspomnienie, Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień Modlitwy za Kościół w Chinach. Msza św. o godz. 7.00 w intencji Ósmoklasistów o światło Ducha Św. na czas egzaminów.

Zebranie rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek, 24 05. o godz. 19.00
w kościele.

W czwartek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji przypadającego ich święta.

W piątek, 27 maja, rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W sobotę, 28 maja o godz. 10.00 w kościele katedralnym Św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów polecamy Panu Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę, 29 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienie Pańskiego.

Bóg zapłać za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu. Od poniedziałkowego wieczoru prosimy na dyżur czystości czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką ze stolików za ławkami w kościele. Do sensownego czytania zachęca nas też i zaprasza w swoje progi nasza parafialna biblioteka, czynna dziś do godz. 12.00, a w środę od 16.30 do nabożeństwa majowego.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku spotkają się 29.05. br. o godz. 9.30 na adoracji Najświętszego Sakramentu, a o 10.00 na Mszy św. z homilią w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok Katedry Bielskiej/.

Ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę 4 czerwca /sobota/. Zapisy w kancelarii parafialnej Wyjazd spod kościoła o godz. 6.30. Zachęcamy do uczestnictwa

Są jeszcze miejsca na Górę Św. Anny 28.maja /sobota/. Zapisy w kancelarii

Przedszkole nr 51 /ul. Dyw. Kościuszkowskiej/ ogłasza zapisy dzieci 2,5 letnich i starszych na następny rok szkolny. Szczegóły na plakatach

8 czerwca /środa/ o godz. 19.00 odbędzie się koncert muzyczny w naszym kościele, organizowany przez Bielskie Centrum Kultury. Liturgia od wieczoru 7. I 8.06. w kaplicy. Ponadto parkujących na ul. Św. Maksymiliana i Wrzosowej prosi się o zmianę miejsca parkingu na ten czas.

Z Bożą pomocą i Jego błogosławieństwem idziemy w środowiska życia wnosić Chrystusowe dary, wobec sytuacyjnych wyzwań – przede wszystkim pokój.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk