Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.05.08.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej zbiórki w drzwiach kościoła dla wsparcia działalności radia naszej diecezji „Anioł Beskidów”.

Zapraszamy na majowe nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00. Nabożeństwa majowe u nas przed wieczorną Mszą św.:
w niedziele i uroczystości – 16.30, w dniach powszednich – 17.30. Zachęcamy do wytrwania w uczestnictwie na nabożeństwa dla uczczenia Chrystusowej i naszej Matki.

Rozpoczyna się Tydzień modlitwy o powołania do służby w Kościele.
W tygodniu modlitw o powołania do służby Bożej prośmy, by nie zabrakło tych, którzy będą głosić Dobrą Nowinę. Niech nasza modlitwa pomoże młodym podjąć odważną decyzję wejścia na drogę wyłącznej służby Bogu. Myślącym o kapłaństwie polecamy Dzień Otwarty Seminarium w Krakowie 21.05.2022r. Więcej szczegółów na folderach przy katolickiej prasie na stolikach za ławkami.

W poniedziałek liturgiczny obchód uroczystości Św. Stanisława, biskupa
 i męczennika, głównego patrona Polski. Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, 9 maja na wieczornej liturgii modli się w kościele, po niej spotyka się na formacji w budynku katechetycznym.

W środę, 11 maja po wieczornej Mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w kawiarence Emaus.

W piątek, 13 maja początek tegorocznych nabożeństw fatimskich, m. in. w Rychwałdzie – bliższe informacje znajdziemy na plakacie.

W sobotę, 14 maja – święto św. Macieja, apostoła. Jest to dzień patronalny Papieskiego Dzieła św. Piotra apostoła. Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje w sobotę wyjazd do Sanktuarium Św. Józefa Bilczewskiego w Wilamowicach na Dzień Skupienia dla Apostolstwa. Szczegółowe informacje na plakatach w wejściach kościoła. Zapisy w kancelarii od wtorku w godzinach urzędowania.

Dziękujemy Rycerzom Św. Michała Archanioła za pełnienie dyżuru czystości w kościele i wszystkim, którzy troszczyli się o obejście kościoła przez miniony tydzień. Prosimy o podjęcie troski o czystość naszej świątyni przez rodziny Kościoła Domowego /Oazę Rodzin/ od poniedziałkowego wieczoru.

Polecamy serdecznie lekturę katolickiej prasy ze stolików za ławkami.

Od poniedziałku przy salkach katechetycznych – jak ostatnio – stanie kontener. Organizujemy zbiórkę makulatury tym razem na misje w Boliwii, czyli rozbudowę sierocińca prowadzonego przez Siostry Serafitki w Santa Cruz. Serdecznie polecamy tę zbiórkę. Przy okazji robienia wiosennych porządków
w mieszkaniu, możemy wesprzeć szlachetną inicjatywę i uczestniczyć w dobrym dziele. Liczy się każda, choćby niewielka ilość.

Możemy się cieszyć z umocnienia darem Bożego błogosławieństwa,
z którym posyła nas Chrystus na drogi życia czekającego tygodnia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk