Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.04.03.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe Gorzkich Żalów o 16.00 i po nim Mszę św. o 17.00.

Konferencja Episkopatu Polski postanowiła zachować od 5. niedzieli Wielkiego Postu zwyczaj zasłaniania krzyży, które odsłaniamy dopiero po wielkopiątkowej Liturgii na cześć Męki Pańskiej. 

W poniedziałek, 4 kwietnia Rycerze Św. Michała Archanioła spotykają się na Mszy św. o godz. 18.00 modlitwie po niej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej.

W czwartek, 7 kwietnia o godz. 19.00 na probostwie pierwsze w nowym składzie spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich jej członków!

W czwartek też rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dzieci. Poprowadzi je ks. Włodzimierz, który zaprasza: w czwartek, 7 kwiecień—godz. 16.00 nauka rekolekcyjna,
w piątek, 8 kwiecień – godz. 16.00 Droga Krzyżowa z nauką rekolekcyjną, w sobotę, 9 kwiecień – godz. 16.30 rekolekcyjna spowiedź przedświąteczna. Zakończy rekolekcje procesja
z palmami, i Msza św. w niedzielę, 10. kwiecień – godz. 12.00. Prosimy rodziców i wychowawców o mobilizację wychowanków do uczestnictwa!

Comiesięczna Msza św. w intencjach Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych w piątek, 8 kwietnia o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę, 10 kwietnia, przypada Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy czas obchodów wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

W tę przyszłą niedzielę w naszym kościele o godz.18.00 zapraszamy na Koncert poezji i muzyki wielkopostnej „Stała Matka Boleściwa”. Wykonawcami będą Orkiestra im. Telemanna i Artur Pierściński – recytacje.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką w niedzielę 10 kwietnia o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Wielkanocna Akcja Charytatywna w naszej parafii to niedzielna propozycja „drobiazgów” z akcentami: barankiem – symbolem Ofiary Zbawiciela, paschalikiem – symbolem Zmartwychwstałego Pana. Tradycyjne kartki pocztowe – uświadamiają potęgę Dobrej Nowiny o Zwycięskim Życiu z życzeniami rozgrzewającymi serca. Zachęcamy do nabycia w budynku katechetycznym. W Niedzielę Palmową przy kościele będzie można nabyć palmy.

Przypominamy o trwających zapisach na pieszą pielgrzymkę diecezjalną do Łagiewnik Krakowskich w dniach 30 kwietnia do 3 maja. Najbliższe miejsce zapisów – w parafii na Osiedlu Karpackim.

Dziękujemy za pełnienie dyżuru czystości w kościele przez miniony tydzień Apostolstwu Dobrej Śmierci. Prosimy o podjęcie dyżuru od poniedziałku po wieczornej Mszy św. przez Róże Żywego Różańca: Róże od pierwszej do siódmej.

Do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami zachęcamy wszystkich, którzy chcą wierzyć świadomie, nie dając się manipulować przez różnego rodzaju nowinki i opinie pseudo-autorytetów.

Im bliżej jesteśmy Świąt, tym bardziej potrzebne nam błogosławieństwo Boże, byśmy właściwie przeżywali czas przygotowania na wydarzenia paschalne.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk