Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.03.27.

Bóg zapłać za ofiary dla Księdza Rekolekcjonisty i świadectwo wiary przez uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Zapraszamy dziś na nabożeństwo popołudniowe
o 16.00 i po nim Mszę św. o 17.00. Przypominamy, że nabożeństwa pasyjne Wielkiego Postu u nas: Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek, godz. 16.00, dla dorosłych – piątek, godz. 8.30
i 17.15. Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym w niedzielę o g. 16.00. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się
w piątek czcząc Najświętsze Serca Jezusa: Msze św. o 8.00 i 18.00 z nabożeństwem uwielbienia Najświętszego Serca; o godz. 15.30 dla dzieci spowiedź, a o 16.30 Msza św. „szkolna”.
W sobotę, 2.04. na Mszy św. o 8.00 i po niej na nabożeństwie pierwszo-sobotnim oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Panny Maryi.

Akcja Katolicka zaprasza parafian na spotkanie do kawiarenki Emaus dnia 2 kwietnia /sobota/ o 16:30, w rocznice śmierci Jana Pawła II. Spotkanie poprowadzi ksiądz Piotr Bączek. Temat „Co nam zostało po Janie Pawle II”. Przedświąteczne odwiedziny chorych i seniorów parafii przed Niedzielą Palmową w sobotę, 9 kwietnia.

W przyszłą niedzielę, 3 kwietnia składka specjalna na potrzeby parafii. 

W budynku katechetycznym charytatywna inicjatywa przedświąteczna: baranki wielkanocne, paschaliki świąteczne, kartki i inne drobiazgi na Wielkanoc. Zachęcamy do wstąpienia.

Rekolekcje Wielkopostne dla wszystkich pracowników Służby Zdrowia odbędą się
w bielskiej katedrze w dniach 10-12 kwietnia. Rozpoczęcie w Niedzielę Palmową o godz. 15.30. Rozważania poprowadzi ks. kapelan Łukasz Jończy.

Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach od 1. do 3. kwietnia organizuje 20 Dni Kolbiańskie pod hasłem: „Święty Maksymilian Kolbe bratem wszystkich ludzi”. Szczegółowy program na plakatach.

W naszym kościele w Niedzielę Palmową, 10. kwietnia o godz.18.00 zapraszamy na Koncert poezji i muzyki wielkopostnej „Stała Matka Boleściwa” w wykonaniu Orkiestry im. Telemanna i Artura Pierścińskiego – recytacje.

Po dwuletniej przerwie pandemicznej od 4. do 7. kwietnia w Bielsku-Białej odbędzie się 21 edycja festiwalu „Sacrum in Musica”. Koncerty o godz. 18.00 w miejscach jak na plakacie. 

W niedzielę Miłosierdzia Bożego, dn.24.04.2022 r. organizowana jest pielgrzymka do Łagiewnik Krakowskich. Zapisy w kancelarii w wpłatą 30 zł.

Wiosenna pogoda ostatnich dni była też czasem bezinteresownej pracy przy porządkach i zieleni wokół kościoła. Bóg zapłać – za  to wielkie i bezinteresowne zaangażowanie, szczególnie paniom i panom za czyszczenie okien kawiarenki, prace przy trawnikach, żywopłocie i kwiatach w donicach zewnętrznych oraz także wywiezienie odpadów.

W jutrzejszy poniedziałek będziemy mogli pomóc uciekinierom przed wojną z Ukrainy. 80-ciu matkom z małymi dziećmi potrzebne są produkty żywnościowe, środki higieniczne i sanitarne, wózki spacerowe dla dzieci. Przyjmować je będziemy jutro, 28 marca od 10.30 – 12.00 i od 16.00 – 17.30 w budynku katechetycznym.

Dziękujemy za dyżur czystości w kościele przez miniony tydzień Rycerstwu Niepokalanej. Zwracamy się z prośbą o jego podjęcie do Apostolstwa Dobrej Śmierci.

Zachęcamy do czytania katolickich czasopism ze stolików w kościele za ławkami.

Błogosławieństwo Boże jest naszym umocnieniem na trud wielkopostnych dzieł pokutnych.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk