Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.03.20

Bóg zapłać za ofiary poniedziałkowej zbiórki żywności dla ofiar wojny na Ukrainie. /O. Maksymilian z Charkowa już w poniedziałek wyjechał z Bielska z zebranymi darami w dekanacie, a nasze wyjechały w środę z kolejnym transportem/.

Dziś w Wilamowicach o godz. 17.00 rozpoczęcie w naszej diecezji liturgicznych, kulturalnych i naukowych obchodów Roku Św. Józefa Bilczewskiego.

W naszej parafii rozpoczynając dziś rekolekcje wielkopostne módlmy się o obfite ich owoce i pomagajmy sobie wzajemnie dla uczestnictwa i udziału w łasce odrodzenia. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Przemysław Sawa pod hasłem: „Żyć w ramionach Ojca”. Rekolekcje dla dzieci szkół podstawowych w czwartek, piątek i sobotę przed Niedzielą Palmową. Program rekolekcji w gablotach i Gazetce parafialnej.

Zapraszamy dziś jeszcze na nabożeństwo Gorzkich Żalów z rozważaniem pasyjnym
o godz. 16.00 i po nim Mszę św. o 17.00.

W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu biblijnego do Domu katechetycznego. Prosimy o zabranie Pisma Świętego.

W piątek, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Papież Franciszek w tym dniu poświęci Rosję Niepokalanemu Sercu Maryi – duchowo będziemy się łączyć w tym Akcie z Papieżem.

Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. Do tego dnia trwa w Kościele Tydzień Modlitwy o szacunek dla życia ludzkiego. Na Mszach św. o 8.00 i 18.00 w piątek odnowienie i możliwość przyjęcia zobowiązania Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje Adopcji znajdziemy na stolikach z prasą. Ofiara w tym dniu jest przeznaczona na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka. Kluby obrońców życia zapraszają: www.kluby.pro-life.pl

W tym dniu przypada też 30 rocznica erygowania naszej diecezji, o której chcemy pamiętać w modlitwie. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości ks. Piotr Leśniak zaprasza na rekolekcje „Droga do wolności przez prawdę w świetle nawrócenia św. Ignacego Loyoli”, które odbędą się 25 – 26 marca 2022 r. w parafii św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej. Rozpoczęcie w piątek 25 marca o godz. 16.00 w auli na plebani. Rekolekcje skierowane są do osób uzależnionych, współuzależnionych i wszystkich, którym należy na sercu sprawa trzeźwości.

Tradycyjnie przed Świętami w budynku katechetycznym charytatywna propozycja przedświąteczna: baranki wielkanocne, paschaliki, kartki świąteczne i inne drobiazgi na Wielkanoc. Zachęcamy do wstąpienia i wsparcia działań także naszego Zespołu Charytatywnego.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku spotkają się 27.03. o godz. 9.30 na adoracji, a o 10.00 na Mszy św. w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok Katedry Bielskiej/.

W gablotach plakaty z informacją o zapisach do Szkoły nr 1 na Os. Wojska Polskiego.

Dziękujemy przedstawicielom młodzieży za prace nad czystością kościoła. Na najbliższy tydzień dyżur czystości przejmuje Rycerstwo Niepokalanej. Ze względu na rekolekcje prosimy do zasadniczego sprzątania w czwartek po wieczornej Mszy św.

Tygodniki katolickie do dyspozycji na stolikach za ławkami w kościele – polecamy lekturę także młodzieży.

Z Bożym błogosławieństwem wkraczamy na wielkopostną drogę rekolekcyjną w tygodniu, który przed nami.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk