Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.03.13

Witamy w parafii ks. Piotra Schorę, opiekuna Hospicjum Im. Jana Pawła II, którego działalność wspieramy dziś przy drzwiach kościoła ofiarą do puszek oraz nabyciem „cegiełek” na jego samarytańską działalność. Dziękujemy za wszystkie ofiary, a Księdzu Piotrowi za posługę..

Zapraszamy na nabożeństwo „Gorzkich Żalów” o 16.00 i po nim Mszę św. o 17.00. W piątek Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych o 8.30 i 17.15, a dla dzieci o 16.00.

Do piątku, 18 marca zapraszamy po wieczornej liturgii na Nowennę do Św. Józefa.

W poniedziałek, 14 marca Rycerstwo Niepokalanej zaprasza o 17.15 na modlitwę do Świętego Maksymiliana Marii Kolbego, Mszę św. o 18.00 i po niej spotkanie formacyjne w budynku katechetycznym.

W tym tygodniu w piątek, 18 marca przypada trzeci piątek miesiąca. Modlimy się do Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy Msza św. z Koronką po przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. 

W sobotę, 19 marca, przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. To święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 8.00 Koronka do Siedmiu Boleści Matki Bożej i spotkanie Apostolstwa w budynku katechetycznym.

Od 19  do 25 marca trwać będzie w Kościele Tydzień Modlitw o ochronę życia ludzkiego.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w wielkopostne rekolekcje parafialne. Ich program znajdziemy w Gazetce parafialnej, na internetowej stronie parafii oraz w gablotach przykościelnych. Wygłosi je niedawno zamieszkały u nas ks. dr Przemysław Sawa. Dzieci przeżyją swoje rekolekcje w czwartek, piątek
i sobotę przed Niedzielą Palmową.

Po konsultacji w Kurii Diecezjalnej mogę z radością opublikować pełny skład nowo ukonstytuowanej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Tworzyć ją będą (prócz członków „z urzędu”, a więc wszystkich księży pracujących w naszej parafii) następujące osoby: Jan Chełmecki, Andrzej Golik, Elżbieta Gruszecka, Roman Łęgowik, Bogumiła Mebel, Irena Olma, Irena Pasierbek, Barbara Polak, Andrzej Sawicki, Grażyna Szczelina, Bogdan Traczyk, Adam Utmańczyk, Halina Żydaczewska i Grzegorz Żywczak. Wszystkim tworzącym Radę
z pewnością należą się gratulacje ze względu na zaufanie, jakim się cieszą. Wyrażam też serdeczne życzenie, by ich dzielenie troski o jak najlepsze funkcjonowanie naszej parafii przynosiło obfite owoce dobra. Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej, odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia o godz. 19.00 na probostwie.

Przed paru laty gościliśmy w naszej parafii o. Maksymiliana, pracującego w Charkowie. Zwrócił się on do nas z apelem o pomoc. W zajętym przez Rosjan mieście brakuje wszystkiego. Nie ma prądu i trudno nawet coś ciepłego zgotować. We wtorek lub środę jest szansa wyjazdu transportu z pomocą. Zwracamy się z prośbą o udział w zbiórce darów: żywności /konserwy, gotowe dania, mąka cukier i inne podstawowe/, środków chemicznych i sanitarnych /środki czystości, pielęgnacji dzieci/, mogą też być nowe koce, śpiwory, czy karimaty. Prosimy o dostarczenie tych darów w jutrzejszy poniedziałek od godz. 11.00 – 13.00 lub od 16.30 – 17.45 do budynku katechetycznego. Wszystkim darczyńcom składamy podziękowanie: Bóg zapłać!

Przypominamy o trwających zapisach na pieszą pielgrzymkę diecezjalną do Łagiewnik Krakowskich w dniach 30 kwietnia do 3 maja. Najbliższe miejsce zapisów – w parafii na Osiedlu Karpackim.

PKK „Beczka” zaprasza na film „Cud Guadelupe” 22 marca w kinie Helios (Sfera). Zapisy w kancelarii parafialnej. Tam też zapisy i szczegółowe informacje o wyjeździe do Włocławka, Torunia i Bydgoszczy
w dniach 30 kwietnia do 2 maja.

Księża Pallotyni zapraszają na film „Nędzarz i madame” 19 i 20 marca o 19.00 w kościele obok Szpitala Wojewódzkiego.

Szkoła Podstawowa nr 4 przy ul. Emilii Plater prowadzi od 7. marca zapisy do klas pierwszych Szczegółowe informacje w gablotach parafialnych.

Dziękujemy Akcji Katolickiej za troskę o czystość naszego kościoła. Naszą młodzież prosimy, by od poniedziałku podjęła dyżur czystości po wieczornej liturgii w kościele.

Zachęcamy do lektury katolickiej prasy ze stolików za ławkami. Serdecznie polecamy specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony w całości św. O. Pio z Pietrelciny w cenie 10,- zł.

Pan Bóg umacnia nas owocem naszego uczestnictwa w Eucharystycznej Ofierze: błogosławieństwem na drogi czekającego nas tygodnia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk