Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2022.02.27

W odpowiedzi na apel Ks. Biskupa przy drzwiach okazja wsparcia ofiar wojny na Ukrainie.

Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą dziś rozpoczynamy tzw. „nabożeństwo czterdziestogodzinne”. Wystawienie w monstrancji po Mszy św. o godz. 12.00 zakończy popołudniowe nabożeństwo o 16.30 i po nim Msza św. o 17.00. Jutro w ramach nabożeństwa adoracja eucharystyczna
w kościele od godz. 17.00, a we wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy choć na chwilę modlitwy wynagradzającej.

Od dziś, 27. lutego do soboty, 5. marca włącznie będzie trwał 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. W naszej parafii szczególnym miejscem takiej modlitwy są stałe spotkania modlitewne w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w drugie wtorki miesiąca. Zachęcamy też wiernych do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich i trzeźwościowych. Parafialna Księga Trzeźwości czeka na wpisy zobowiązań przed relikwiami naszego Patrona, św. Maksymiliana. Sytuacja w której żyjemy szczególnie do tego motywuje.

W tym tygodniu, 2 marca, przypada Środa Popielcowa. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Zapraszamy w środę na Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. W środę, piątek
i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty. 

W czwartek, 3 marca, o godz. 19.00 kolejne spotkanie parafian na synodalnej drodze Kościoła. Rozpoczęcie w kaplicy Miłosierdzia Bożego, a następnie kontynuacja w kawiarence Emaus. Spotkanie jest otwarte – zapraszamy do uczestnictwa wszystkich.

W piątek, 4 marca, obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.

W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca – dni odnowienia życia sakramentalnego. Pierwszy czwartek miesiąca: Godzina Święta – o 17.00, Msza św. za kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej o godz.18.00. Pierwszy piątek miesiąca: do spowiedzi zapraszamy pół godziny przed Mszą św.; dzieci w piątek spowiadamy od 16.00 przed Mszą św. „szkolną” o 16.30; Msze św. o godz.8.00 i 18.00 z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa. Pierwsza sobota miesiąca: Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00 i po niej nabożeństwo pierwszo-sobotnie.

Zapraszamy na wielkopostne nabożeństwa pasyjne: Drogę Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 8.00 i o 17.15 oraz Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym w niedziele o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę składka specjalna na potrzeby parafii – pokrycie kosztów ogrzewania.

Dziękujemy Bractwu Trzeźwości i wszystkim pomagającym za troskę i prace /utrudnione ze względu na równoległe remonty w kościele/, nad czystością kościoła w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru od poniedziałku związanych z Parafialnym Klubem Kulturalnym „Beczka”.

Katolicka prasa na stolikach za ławkami w kościele – zachęcamy do lektury.

Od 1. marca zmieniają się przepisy sanitarne: nie będą już obowiązywały limity uczestników biorących udział w nabożeństwach, choć obowiązują dalej maseczki i dezynfekcja rąk. Dla nas, chrześcijan ich przestrzeganie jest przede wszystkim wymogiem przykazania miłości bliźniego.

Parafialny Klub Kulturalny „BECZKA” zaprasza na wyjazd do Czernej I Paczółkowic 26 marca /sobota/. Szczegóły na plakatach przykościelnych gablot.

W dniu 6 marca /sobota/ w Wapienicy odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym. Początek przy kościelnym budynku katechetycznym. Udział w biegu wymaga wcześniejszej rejestracji zgodnie z obowiązującym regulaminem. Więcej na stronie internetowej parafii.

Zwracamy uwagę na film „Cud Guadalupe”,wchodzący na ekrany kin od 4. marca. Szczegóły na plakacie w gablotach.

Kawiarenka Emaus zaprasza po Mszy św. o godz. 9.00 w swoje rogi. 

Błogosławieństwo Boże niech pójdzie za nami w codzienność, a związanym ze szkołą, zwłaszcza nauczycielom i uczniom po feriach pomoże wejść w rytm nauki i kształcenia charakterów.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk