Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.02.20.

Zapraszamy dziś na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

We wtorek, 22 lutego – święto Katedry św. Piotra, apostoła. Przypomina ono, że Stolica Piotrowa jest podstawą jedności Kościoła. Modlimy się tego dnia, aby „pośród zamętu świata nasza wiara oparta o Piotrową skałę pozostała nienaruszona”.

W środę, 23 lutego – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Zauważajmy coraz częściej borykających się z tą chorobą ludzi i ich problemy – w modlitwie polecać ich będziemy w środę.

Osoby niewidome i z poważną wadą wzroku w niedzielę, 27 lutego spotykają się w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy bielskiej katedrze św. Mikołaja na ul. Schodowej. W porządku spotkania o godz. 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do Sakramentu Pokuty, o godz. 10.00 Msza św. z homilią.

Za tydzień, 27 lutego, przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem wielkiego postu. W naszej parafii rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne wystawieniem Najświętszego Sakramentu i adoracją eucharystyczną po Mszy św. o godz. 12.00 do niedzielnego nabożeństwa popołudniowego przed Mszą św. o 17.00.

Przypominamy, że dziś ostatni dzień oddawania głosów na zaproponowanych kandydatów do naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej Możemy głosować do skarbon-urn zawieszonych przy głównym wejściu do kościoła. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu.

Dziękujemy Rycerzom Św. Michał Archanioła za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu. O podjęcie dyżuru czystości do przyszłej niedzieli prosimy Bractwo Trzeźwości. Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w tę posługę dla parafii w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej ze stolików za ławkami w kościele – jej lektura dostarcza nam argumentów w rozmowach dotyczących życia Kościoła, czy prawd, które kształtują nasze życie. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. o pontyfikacie papieża – seniora, w ostatnim czasie intensywnie szkalowanego w mediach.

Kawiarenka Emaus po Mszy św. o godz. 9.00 do południa ugości nas domowym ciastem przy kawie, czy herbacie – zachęcamy do skorzystania.

Błogosławieństwo Boże jest najlepszym uposażeniem i gwarancją prawdziwego wypoczynku w ostatnim tygodniu tegorocznych zimowych ferii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk