Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2022.02.06.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby parafii.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św.
o godz. 17.00.

W poniedziałek, 7. lutego Rycerze Św. Michała Archanioła spotykają się na Mszy św. o godz. 18.00 i modlitwie po niej w Kaplicy Miłosierdzia Bożego.

We wtorek, 8 lutego, wspomnienie św. Józefiny Bakhity przypada Międzynarodowy Dzień Modlitwy, Refleksji i Walki z handlem ludźmi.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej spotyka się w środę, 9 lutego po wieczornej liturgii w kawiarence Emaus w budynku katechetycznym. Zapraszamy zainteresowanych!

W czwartek, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza członków po wieczornej Mszy św. na spotkanie formacyjne do budynku katechetycznego. Zapraszamy również wszystkich zainteresowanych.

W piątek, 11 lutego wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny
z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego, ustanowiony 13.05.1992r. przez św. Jana Pawła II. Modlimy się za ludzi dotkniętych bólem
i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu, wszystkich pracowników służby zdrowia
i opiekunów chorych. „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” – to hasło tego XXX Światowego Dnia. W naszym kościele Msza św. w intencji chorych o godz. 10.00 z możliwością przyjęcia Sakramentu Namaszczenia. O 18.30 transmisja Mszy św. z katedry przez radio „Anioł Beskidów”.

W piątek wieczorna Msza św. o 18.00 w intencji Radia Maryja, TV TRWAM oraz dzieł przy nich powstałych, Papieża i Ojczyznę.

Dziękujemy czcicielom Miłosierdzia Bożego i wszystkim pomagającym za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru czystości od jutrzejszego poniedziałku Oazę Żywego Kościoła /Oazę Rodzin/.

Trwają wybory do Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Dziś do urn przy głównym wejściu do kościoła winniśmy wrzucić kartki z nazwiskami kandydatów, na których będziemy głosować po ogłoszeniu ich za tydzień.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką
w niedzielę 14 lutego o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.

Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Niezbyt to dobrze o nas świadczy, gdy powtarzamy zasłyszane sensacyjne kłamstwa na temat wiary, czy Kościoła, o których mogliśmy dowiedzieć się choćby z tygodników katolickich.

Wyjdźmy ubogaceni błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk