Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.12.12.

Dziś pomagamy materialnie w budowie kościoła w Trembowli na Ukrainie. Dziękujemy Księdzu Anatolowi za posługę Słowa i polecamy go życzliwości wszystkich.

Dziś nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30, Msza św. o 17.00.

W liturgii tygodnia:

– w poniedziałek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to Dzień Modlitw w intencji ofiar stanu wojennego. Rycerstwo Nieokalanej zaprasza o 17.15 na modlitwę do Świętego Patrona Parafii, o godz. 18.00 na Mszę św. w kościele, a po niej na spotkaniu formacyjnym w budynku katechetycznym;

– we wtorek, 14 grudnia – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera o doktora Kościoła. Zapraszamy we wtorki na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Miłosierdzia Bożego;

– od piątku, 17 grudnia rozpoczynamy drugą część okresu adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżycia tajemnicy Syna Bożego i mają one pierwszeństwo przed wspomnieniami obowiązkowymi.

W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życia rodzin. Módlmy się o chrześcijańskie przygotowanie w rodzinach do Świąt
i o pielęgnowanie chrześcijańskich tradycji rodzinnych, o radość Bożego Narodzenia ze spotkania ze Zbawicielem w rodzinach.

W piątek, 17 grudnia, czcimy Miłosierdzie Boże z racji trzeciego piątku miesiąca.
O godz. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego Msza św. z Koronką przed Najświętszym Sakramentem.

W niedziele po Mszach św. możemy zaopatrywać się w budynku katechetycznym
w świece Wigilijnego Dzieła Pomocy, opłatki wigilijne, i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone są na cele charytatywne. W ciągu tygodnia ta sama okazja w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Prosimy nie odkładać na ostatnie godziny tych „drobiazgów”, które przecież tworzą atmosferę wigilijnego stołu. Nie odkładajmy też oczyszczenia naszych sumień na ostatnie godziny – przypominamy, że pół godziny przed każdą Mszą św. jest okazja do spowiedzi św.

W sobotę, 18 grudnia o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej przed Najświętszym Sakramentem.

W godzinach dopołudniowych w sobotę odwiedzimy chorych i seniorów z posługą sakramentalną.

Bóg zapłać Oazie Rodzin za posprzątanie kościoła w poniedziałek. W najbliższym tygodniu prosimy o troskę o czystość kościoła Akcję Katolicką. Będą też mile widziani wolontariusze spoza Akcji.

Niezmiennie zachęcamy do lektury katolickiej prasy – czasopism na stolikach za ławkami w kościele.

Zanieśmy błogosławieństwo w nasze środowiska życie i mocą tego błogosławieństwa mobilizujmy do pojednania z Bogiem zobojętniałych i zniechęconych.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk