Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.11.21.

Uroczystość Chrystusa Króla jest przypomnieniem Króla wszechświata i Króla naszych serc, któremu Bóg powierzył wieczne panowanie i Królestwo, które nie ulegnie zagładzie. Odpust zupełny zyskujemy dziś pod zwykłymi warunkami, odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi.

Dzisiejsza obecność kleryków naszego seminarium duchownego pomaga nam przeżyć „Niedzielę Powołań”, wzywa do pamięci o kandydatach do kapłaństwa i jest zaproszeniem młodych na tę drogę. Przypomina też o naszej wierności swemu życiowemu powołaniu i obowiązku naszego dziękczynienia Bogu za każdy dar powołania.

Swoje patronalne święto obchodzi dziś Akcja Katolicka.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w naszym kościele będzie miało miejsce diecezjalne spotkanie młodzieży z racji przeniesionego przez papieża Franciszka właśnie na Uroczystość Chrystusa Króla Światowego Dnia Młodzieży.

Ze względu na spotkanie młodzieży w kościele dziś wieczorna Msza św. zostanie odprawiona o godz. 17.00 w Kaplicy Miłosierdzia w budynku katechetycznym.

Obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 22 listopada—wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki śpiewu kościelnego.

– w środę, 24 listopada – wspomnienie świętych męczenników narodu wietnamskiego: Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i towarzyszy.

– w czwartek, 25 listopada o godz. 19.00 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej na „drodze synodalnej” Kościoła rozpocznie się w Kaplicy Miłosierdzia Bożego. Liczymy bardzo na obecność wszystkich członków Rady.

W przyszłą niedzielę, 28 listopada rozpoczyna się okres adwentu i nowy rok liturgiczny.

Osoby niewidome i ze znaczną wadą wzroku w przyszłą niedzielę spotykają się w kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame, przy ul. Schodowej obok Katedry Bielskiej
o godz. 9.30 na adoracji, a o 10.00 na Eucharystycznej Ofierze.

Przypominamy o propozycji wsparcia dzieł misyjnych przez zbiórkę makulatury. Kontener czeka przy bocznym wejściu do budynku katechetycznego.

Od przyszłej niedzieli będziemy mogli zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy w budynku katechetycznym.

W jutrzejszy poniedziałek, 22 listopada o godz. 12.30 w budynku katechetycznym można będzie skorzystać z badania parametrów stanu zdrowia. Szczegóły o tej propozycji poznać możemy na plakatach naszych gablot.

Kawiarenka Emaus zaprasza w swoje progi dziś w godzinach dopołudniowych.

Zachęcamy do lektury tygodników katolickich ze stolików w kościele. Prosimy też o zabranie wizerunku Matki Bożej z tekstem modlitwy  za „drogę synodalną” Kościoła i wsarcie tą modlitwą inicjatyw synodalnych.

To już ostatni tydzień roku kościelnego – przeżyjmy go z błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk