Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.11.07

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty. Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe
o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

We wtorek, 9 listopada—święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata. Po wieczornej Mszy św. we wtorek, o godz. 18.45 zapraszamy rodziców wszystkich dzieci przygotowujących się w naszej parafii do I Komunii św. na spotkanie w kościele.

W środę, 10 listopada – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

W czwartek, 11 listopada—wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się w intencjach naszej Ojczyzny. Na Mszę św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Romana Pindla, w 103. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy w czwartek do naszego kościoła o godz. 14.00. Po Mszy św. przejście z pochodniami na Cmentarz Wojska Polskiego i Apel Pamięci ze złożeniem wiązanek kwiatów przy udziale Kompanii Honorowej Wojska Polskiego.

W piątek, 12 listopada – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. W każdy piątek, godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy do naszej kaplicy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Od piątku, 12 listopada rozpoczynamy po wieczornej liturgii Nowennę przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W sobotę, 13 listopada – wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Osoby ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką w niedzielę 14 listopada o godz. 15.30 zapraszamy na Mszę św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.

W przyszłą niedzielę, 14 listopada gościć będziemy ks. Mieczysława Hałaszko, przedstawiciela Księży Oblatów, który poprosi nas o wsparcie misji, między innymi przez zakup kalendarza na przyszły rok. Jest to zarazem Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.

Natomiast za dwa tygodnie, w niedzielę Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata o godz. 15.00 w naszym kościele będzie miało miejsce diecezjalne spotkanie młodzieży w ramach przygotowań do Światowego Dnia Młodzieży w Lizbonie – już dziś zapraszamy na nie naszą młodzież parafialną, a szczegóły podamy za tydzień.

Spotkania formacyjne Rycerzy Niepokalanej i Akcji Katolickiej tym razem odbędą się w następnym tygodniu po wieczornej liturgii: Rycerstwa w poniedziałek – 15 listopada, Akcji – w środę, 17 listopada.

Dziękujemy Rycerzom Niepokalanej za troskę o czystość kościoła przez miniony tydzień. O podjęcie dyżuru w poniedziałek po wieczornej Mszy św. prosimy Róże Żywego Różańca.

Zachęcamy serdecznie jak co tydzień do lektury katolickich czasopism ze stolików za ławkami w kościele. Kawiarenka Emaus zaprasza po Mszy św. o 9.00 do południa na domowe ciasto z kawą, czy herbatą.

W gablotach plakat o pielgrzymce do Medjugore na przełomie roku.

Kontener przy salkach będzie czekał w najbliższych dniach na makulaturę dla misji.

Cieszmy się błogosławieństwem Bożym – owocem naszego uczestnictwa w Eucharystycznej Ofierze Zbawienia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk