Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.10.24

Dziś dokładna data poświęcenia naszego kościoła (24.X). W modlitwie różańcowej polecimy żyjących i zmarłych fundatorów, budowniczych, ofiarodawców i dobroczyńców naszej świątyni. Zapraszamy też dziś na modlitwę w ciszy wobec wystawionego w monstrancji Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do nabożeństwa różańcowego o 16.30. Msza św. Wieczorna o 17.00.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w ostatni już tydzień tegorocznego października codziennie o godz. 17.15.

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Składka dziś na cele misyjne. Bóg zapłać za ofiary.

W czwartek, 28 października, przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Modlimy się za Biskupa Seniora z racji jego imienin. Po wieczornej Mszy św. Spotkanie Kręgu Biblijnego. Jego uczestników prosimy o przyniesienie ze sobą Pisma Świętego.

Spotkanie osób niewidomych i ze znaczną wadą wzroku odbędzie się w niedzielę, 31 października u Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy ul. Schodowej /obok Katedry/: na adoracji Najświętszego Sakramentu o 9.30 i na Mszy św. w kaplicy o godzinie 10.00 . Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Na stolikach przy wejściach kościoła – tradycyjnie – pozostawione są formularze „wypominek”: jednorazowych lub rocznych, na których możemy wypisać imiona naszych bliskich zmarłych. Za nich będziemy się modlić w pierwszych dniach listopada,
a w ciągu roku w piątki przed wieczorną Mszą św. odmawiać różaniec i raz w miesiącu sprawować Najświętszą Ofiarę. Możemy wypominki składać w zakrystii lub kancelarii.

W kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia przyjmujemy rezerwacje intencji mszalnych za żyjących na przyszły rok kalendarzowy. Chcemy modlić się wspólnie
z okazji imienin, urodzin, rocznic i jubileuszów, w ważnych potrzebach – zgłośmy wcześniej ich terminy! Intencje mszalne za zmarłych na przyszły rok kancelaria przyjmować będzie od środy, 3 listopada.

W Hospicjum Św. Kamila w Parafii NMP Królowej Polski w Bielsku-Białej /Salwatorianie/ dziś Dzień Otwarty. Od godz. 8.30 do 14.00 o działalności Hospicjum, jak uzyskać pomoc, jak zostać wolontariuszem; o 15.30 prelekcja „Ciężko chory
w domu—jak pomóc w opiece”; o 19.45—koncert muzyczny.

Ojcowie Franciszkanie z Krakowa zapraszają na Mszę Świętą z modlitwą
o uzdrowienie
, która zostanie odprawiona w kościele N.M.P. w Pogórzu k/Skoczowa w środę 27 października 2021r. o godzinie 18.00 

Dziękujemy młodzieży za pełnienie dyżuru czystości w naszym kościele w minionym tygodniu. O podjęcie dyżuru w poniedziałkowy wieczór prosimy Parafialny Zespół Kulturalny „Beczka”.

Polecamy lekturę katolickich tygodników ze stolików za ławkami w kościele.

Z udziału w Eucharystii wychodzimy w codzienność ubogaceni błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk