Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.09.12

Przy wejściach do kościoła dziś do puszek możemy złożyć ofiarę na pomoc dla Afganistanu. Zbiórka jest inicjatywą Caritas Polskiej. Bóg zapłać za ofiary.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30. Modlić się będziemy w intencjach rozpoczynającego się dziś Tygodnia Wychowania, obchodzonego pod hasłem W blasku ojcostwa. Po nabożeństwie Msza św. o godz. 17.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

– w poniedziałek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK,

– we wtorek, 14 wrześni – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

– w środę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej 

– w czwartek, 16 września wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieże
i Cypriana biskupa,

– w sobotę, 18 września – święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

Rycerstwo Niepokalanej w poniedziałek, 13 września o 17.15 modli się ze św. Maksymilianem, o 18.00 bierze udział we Mszy św., a po niej w spotkaniu formacyjnym w budynku katechetycznym.

Zapraszamy młodych z naszej parafii na różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w poniedziałek 13 września po Mszy Św. wieczornej. Po modlitwie spotkanie integracyjne dla chętnych.

Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza w środę, 15 września o godz. 18.00 na uroczystą Mszę Świętą w dniu Patronalnego Święta Matki Bożej Bolesnej. Przed Mszą św. o godz. 17.00 Różaniec do Siedmiu Boleści. We wtorek po wieczornej Mszy św. ostatni dzień Nowenny.

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców. 

W czwartek, 16 września, godz. 17.00 w naszej świątyni Msza św. z Bierzmowaniem. W związku z tym wydarzeniem wieczorna Msza św. dla parafian w czwartek o godz. 18.30. Przepraszamy za tę zmianę. Próba dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu we wtorek, 14.09. godz. 19.00.

W piątek modlimy się także do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Msza św. o 15.00 w kaplicy; po niej Koronka przed Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę, 19 września, obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ofiarą do puszek przy drzwiach  wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów

W święto Podwyższenie Krzyża Św., we wtorek, 14 września, o godz. 17.00 w intencji mieszkańców naszego miasta koncelebrowana będzie Msza św. pod krzyżem Trzeciego Tysiąclecia na Wzgórzu Trzech Lipek w Bielsku-Białej. Zachęcamy do uczestnictwa.

Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę, 18 września. Szczegóły poznać możemy z plakatów przykościelnych gablot.

W ostatnią niedzielę września: 26.09. tradycyjna, coroczna pielgrzymka parafialna do Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczniemy o godz. 9.00 przy stacji Św. Rafała obchód „Dróżek”; o 12.00 od stacji „U Piłata” początek Drogi Krzyżowej, o godz. 14.00 w Bazylice Msza św. na zakończenie. Zapraszamy wszystkich uczestnictwa. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 26,- zł.

Dziękujemy za troskę o czystość kościoła przez miniony tydzień Bractwu Trzeźwości. Prosimy o podjęcie dyżuru czystości Rycerzy Św. Michała Archanioła oraz chętnych z Os. Wojska Polskiego.

Do lektury katolickiej prasy namawiamy – prasa na stolikach za ławkami.

Błogosławieństwo Boże niech się stanie naszym wsparciem na drogach czekającego nas tygodnia, zwłaszcza w podejmowanych wysiłkach wychowawczych.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk