Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.09.05.

W odpowiedzi na apel papieża Franciszka modlimy się dziś w intencjach Afganistanu, wypraszając pokój, pojednanie i sprawiedliwość dla pomyślnego rozwoju tego Narodu.

Kleryk Krzysztof Kawik po czwartym roku naszego seminarium duchownego od ubiegłej niedzieli pełni w naszej parafii miesięczną praktykę. Polecamy go serdecznie życzliwości i modlitwie wszystkich parafian.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty na potrzeby parafii. Zapraszamy po wakacjach na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

W Cieszynie w ramach pielgrzymowania diecezjalnego dziś o godz. 15.00 w kościele Św. Marii Magdaleny Msza św. ku czci Św. Melchiora Grodzieckiego prezbitera i męczennika. W liturgii wspominamy go we wtorek, 7 września.

Przed uroczystością beatyfikacji Sług Bożych kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej
w Warszawie, która będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę odmawiamy nowennę od
3 – 11 września po wieczornej liturgii w naszym kościele na 

Apostolstwo Dobrej Śmierci w jutrzejszy poniedziałek, 6 września po wieczornej Mszy św. modli się Nowenną do Matki Bożej Bolesnej przed Jej wspomnieniem 15 września.
W czwartek po wieczornej liturgii spotkanie formacyjne Apostolstwa.

W środę, 8 września, – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej

W drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. w intencji Radia Maryja, TV Trwam, dzieł przy nich powstałych, papieża i Ojczyzny. Spotkanie rodziców uczniów klas I szkół ponadpodstawowych w sprawie bierzmowania odbędzie się w czwartek, 9.09. o godz. 19.00
w kościele. Spotkanie z młodzieżą tychże klas w piątek, 10 września o godz. 19.00.

W sobotę, 11 września w amfiteatrze w Żywcu o godz. 10.00 będzie miało miejsce rozpoczęcie roku formacyjnego wspólnot dziecięcych i młodzieżowych.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy coroczny Tydzień Wychowania pod hasłem
„W blasku ojcostwa”. Kolekta w tym dniu na katolickie wyższe uczelnie w Polsce.

Dziękujemy Czcicielom Miłosierdzia Bożego za troskę o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Prosimy, by dyżur czystości od poniedziałkowego wieczoru i przez najbliższy tydzień podjęło Bractwo Trzeźwości.

Wyjazd uczestników pielgrzymki do Wadowic we wtorek, 7 września spod kościoła
o godz. 9.00. Prosimy o punktualność.

9 września u Matki Bożej „Nad Rosiczkami” w sanktuarium w Chybiu comiesięczne czuwanie Maryjne. Organizujemy wyjazd na czuwanie o godz. 17.30. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 10,00 zł. Powrót ok. godz. 22.00.

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę września planujemy parafialny wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Mamy nadzieję, że warunki sanitarne pozwolą nam zorganizować tę pielgrzymkę. Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w niej od najmłodszych do seniorów, tym bardziej, że pandemia uniemożliwiła nam w ostatnim czasie wielu form uczczenia Matki Bożej. Zapisy w kancelarii parafialnej – prosimy o to, by nie zwlekać ze względu na rezerwację autokaru.

Zachęcamy do sięgania razem z prasą także po nadzwyczajny numer Gościa Niedzielnego w cenie 10,- złotych, poświęcony w przyszłą niedzielę beatyfikowanym.

Błogosławieństwo Boże jest naszym umocnieniem na drogach świadectwa w czekającym nas tygodniu.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk