Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.08.29

Dziś po południu w naszym kościele Msza św. o godz. 17.00.

W środę, 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolno-katechetyczny. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do rozpoczęcia go z Bogiem, uczestnictwem we Mszy św.
w środę o godz. 8.00. Jesteśmy przekonani, że ogromna większość społeczeństwa, zwłaszcza wierzących zdaje sobie sprawę z wielkości wysiłków Kościoła, by katechizacja mogła się odbywać w optymalnych warunkach. Wierzymy, że nikt z rodziców nie powie iż Kościół winien szukać innych warunków, niż optymalne. Zachęcamy i prosimy rodziców o zatroszczenie się, by dziecko uczęszczało na katechezę szkolną i dojrzewało w wierze.

W, piątek, 3 września, przypada wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, papieża
i doktora Kościoła. Od 3 do 11 września modlić się będzie Nowenną przed beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia oraz Założycielki Lasek. Modlitwy Nowenny po Mszy św. wieczornej.

W sobotę, 4 września w godzinach dopołudniowych odwiedzimy chorych i seniorów parafii z posługą sakramentalną. Ich adresy prosimy zgłaszać w zakrystii po Mszy św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych powołań do służby Bożej, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i czcimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. W dni odnowy życia sakramentalnego: 

Pierwszy czwartek miesiąca – o 17.00 – Godzina Święta, o 18.00 – Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne

Pierwszy piątek miesiąca – okazja do spowiedzi – pół godziny przed każdą Mszą św. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 8.00 i 18.00. Spowiedź dzieci o godz. 16.00, Msza św. szkolna o 16.30. Również w piątek o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców, którzy pragną w najbliższym roku szkolnym przygotować swoje dzieci do I Komunii św.

Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o g. 8.00, po niej Nabożeństwo Pierwszosobotnie. Od soboty też Dzieci Maryi rozpoczynają spotkania formacyjne. Zapraszamy je do salek katechetycznych na godz. 10.00.

Z rozpoczęciem nowego roku szkolno-katechetycznego zapraszamy i zachęcamy wszystkich do udziału, lub ożywienia przynależności do ruchów i stowarzyszeń kościelnych, działających w naszej parafii.

Po wakacyjne przerwie od niedzieli, 5 września działalność wznawia Biblioteka Parafialna. Godziny pracy pozostają bez zmian /patrz gabloty/. W bibliotece trwa cały rok Kiermasz taniej książki w godzinach jej otwarcia.

W przyszłą niedzielę, 4 września składka na potrzeby parafii. W tym dniu coroczna pielgrzymka do Cieszyna ku czci św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

Zachęcamy do zapisów na wyjazdy do Sanktuariów: Św. Józefa w Wadowicach
7. Września i Matki Bożej Gołyskiej w Chybiu 9 września. Szczegóły na plakatach gablot.
W gablotach też informacje o najbliższych pielgrzymkach.

Dziękujemy Apostolstwu Dobrej Śmierci za troskę o czystość kościoła w minionym tygodniu. Prosimy, by podjęli dyżur czystości Czciciele Miłosierdzia Bożego. Prace nad czystością w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

Na stolikach za ławkami czeka na nas katolicka prasa – serdecznie zachęcamy do jej lektury.

W nowy rok nauki i pracy wkraczajmy z błogosławieństwem Bożym.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk