Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.07.04

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej dla parafii.

Zapraszamy w niedziele wakacyjne po południu do naszego kościoła jedynie na Mszę św. o 17.00.

Spotkanie Rycerzy Św. Michała Archanioła w poniedziałek, 5 lipca na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele i po niej na modlitwie w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

We wtorek, 6 lipca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, 

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej zaprasza członków i wszystkich zainteresowanych Akcją w środę po wieczornej Mszy św. na spotkanie formacyjne
w kawiarence Emaus.

W czwartek, 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera.

w Bielsku-Białej w przyszłą niedzielę przy naszym kościele kwestować będzie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta na rzecz Kuchni Społecznej.

W związku od jutrzejszego poniedziałku będziemy spowiadać – zasadniczo przed ze zmianą przepisów sanitarnych Mszą św. – w kaplicy za obrazem Matki Bożej oraz w jednym z konfesjonałów we wnęce z konfesjonałami po prawej stronie od głównego wejścia do kościoła.

Miłośnikom wędrówek górskich polecamy kolejną wakacyjną edycję „Ewangelizacji w Beskidach”. W tym roku spotkania odbywają się pod hasłem Bohater drugiego planu i poświęcone są św. Józefowi. Szczegółowy plan spotkań wywieszony jest w gablotach przykościelnych.

Orkiestra im. Telemanna zaprasza na koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego do kościoła Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka na Osiedlu Karpackim
w sobotę, 10 lipca o godz. 19.00. Szczegóły również na plakacie.

Z inicjatywy św. papieża Jan XXIII miesiąc lipiec jest szczególnie poświęcony Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Winniśmy uczynić przedmiotem rozważań właśnie tę tajemnicę zapłaty naszego zbawienia. Koronka do Najdroższej Krwi Zbawiciela oraz Litania do Najdroższej Krwi Chrystusa to najbardziej popularne modlitwy w tym rozważaniu.

Dziękujemy Czcicielom Miłosierdzia Bożego za pełnienie dyżuru czystości w naszym kościele przez miniony tydzień. Prosimy o podjęcie dyżuru Rycerzy św. Michała Archanioła od poniedziałku – zgodnie z ich życzeniem – po Mszy św.
o godz. 8.00 w naszym kościele.

Zachęcamy na wakacjach do lektury katolickich czasopism ze stolików
w naszym kościele/

Niech nas umacnia na wakacyjnych drogach błogosławieństwo Boże.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk