Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.06.27

Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

W poniedziałek, 28 czerwca – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męcz.,

We wtorek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwą i ofiarą tym dniu wspieramy działalność Stolicy Apostolskiej. Składka
w przeznaczona jest na Świętopietrze. Imieniny w tym dniu obchodzi nasz Ksiądz Piotr. Czcigodny Solenizancie, życzeniami i modlitwą chcemy zapewnić o stałej pamięci w wypraszaniu, by „starczyło Ci” łaski Pana.

W środę, 30 czerwca – ostatnie tegoroczne nabożeństwo czerwcowe do NSPJ.

W sobotę, 3 lipca – święto św. Tomasza, apostoła. Z okazji Imienin pamięcią modlitewną obejmujemy i najlepsze życzenia kierujemy pod adresem naszego Księdza Tomasza.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlimy się za posługujących w Kościele i prosimy o dar nowych, powołań do służby Bożej, czcimy Najświętsze Serce P. Jezusa i oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Porządek nabożeństw na te dni chrześcijańskiego odnowienia życia sakramentalnego: 

w czwartek, godz. 17.00 Godzina Święta, 18.00 Msza św. o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele,

w piątek, nabożeństwo ku czci Najśw. Serca P. Jezusa po Mszach św. o 8.00
i 18.00; dla dzieci okazja do spowiedzi o 16.00, Msza św. o 16.30

w sobotę, Msza św. o godz. 8.00 ku czci Niepokal. Serca Najświętszej Maryi Panny z nabożeństwem pierwszo-sobotnim.

W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca – składka na potrzeby parafii.

Diecezjalne Studium Muzyki Kościelnej ogłasza nabór kandydatów na rok 2021/2022; Szczegóły na plakacie w gablotach i w broszurkach.

W gablotach parafialnych znajdują się bliższe informacje nt. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Prosimy zainteresowanych o zapoznanie się z treścią plakatów.

Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę odbędzie się
w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy tylko online: pielgrzymka.bielsko.pl  (od 28 czerwca do 16 lipca) Duchowi uczestnicy wpisują się również internetowo www.pielgrzymka.bielsko.pl”.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Prosimy też o zabranie ze stolików dla siebie, czy swoich gości folderów informacyjnych o naszej diecezji.

Dziękujemy Żywemu Różańcowi za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru od poniedziałku po Mszy św. wieczornej Czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Wakacje winny być „błogosławionym czasem” – zabierzmy w nie owoc uczestnictwa w Najświętszej Ofierze.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk