Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.06.13

Popołudniowe nabożeństwo dziś o 16.30, po nim Msza św. wieczorna.

W miesiącu Najświętszego Serca Jezusowego codziennie wieczorną Mszę św. kończy nabożeństwo czerwcowe do Serca Pana Jezusa. Wracajmy „z wirtualnej pandemii” przez tę „otwartą bramę zbawienia”, objawiającą Bożą miłość do każdego człowieka na drogę regularnych praktyk wiary.

Jak zapowiadaliśmy dziś przy wejściach do kościoła przedstawiciele Szkoły Ewangelizacji Św. Cyryla i Metodego proszą o wsparcie materialne w zorganizowaniu wyjazdu pomocników misyjnych do Afryki. Polecamy ich życzliwości wszystkich.

W poniedziałek, 14 czerwca – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa
i męczennika. Rycerstwo Niepokalanej zaprasza o godz. 17.15 na spotkanie formacyjne – konferencję, oraz o 18.00 na Mszę św. z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

W piątek, 18 czerwca modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 i po niej Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Apostolstwo Dobrej Śmierci w sobotę, 19 czerwca modli się za żyjących
i zmarłych członków na Mszy św. o godz. 8.00 i po niej na różańcu do siedmiu Boleści Matki Bożej przed Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę, 20 czerwca składka na Uniwersytet Papieski w Krakowie.

Dziękujemy młodzieży za pełnienie dyżuru czystości w kościele przez miniony tydzień. Prosimy, by od poniedziałkowego wieczoru podjęło dyżur Rycerstwo Niepokalanej oraz osoby chętne do pomocy, mieszkające na Osiedlu Wojska Polskiego.

Ks. Robert Woźniak – ceniony wykładowca teologii dogmatycznej i rekolekcjonista, tłumacz papieża Franciszka, we wtorek, 15 czerwca wygłosi
w Hałcnowskiej Bazylice katechezę: „Wróć do Chrystusa” Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie ona Mszą św. O 18.15 Katechezę będzie można wysłuchać także dzięki transmisji internetowej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę makulatury przy naszej świątyni. Jak informowaliśmy, akcja ma wesprzeć misję w Pariacoto /Peru/.

Łatwo dostępną do bieżących informacji jest katolicka prasa – polecamy lekturę tygodników ze stolików za ławkami w kościele.

Z wdzięcznością przyjmijmy błogosławieństwo i zanieśmy je w środowiska naszego życia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk