Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.05.16

Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele w niedziele i uroczystości
o godz. 16.30, w dniach powszednich o 17.30. w Roku Świętego Józefa przyzywać będziemy orędownictwa ich obojga.

Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu także modlimy się Nowenną do Ducha Świętego przed Uroczystością Zielonych Świąt.

W poniedziałek, 17 maja – święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski i miasta Czechowic-Dziedzic.

18 maja 1920 r. w Wadowicach urodził się w rodzinie Wojtyłów syn Karol, późniejszy papież Jan Paweł II, dziś nasz wielki Święty Rodak.

W piątek, 21 maja przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera
i męczennika. Jest to zarazem dzień modlitwy do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. w piątek w intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Jedną z najbardziej popularnych dziś świętych jest Św. Rita z Cascii czczona jako patronka spraw trudnych i beznadziejnych, a także matek i kobiet we wszystkich stanach. Jej wspomnienie przypada 22 maja /sobota/.

W sobotę, 22 maja, przypada 26 rocznica pobytu papieża Jana Pawła II na terenie naszej diecezji w Skoczowie, Bielsku-Białej i w Żywcu. Wielu pamięta życzenie Papieża dla naszego Miasta: by w nim nigdy nie zabrakło miejsca dla Chrystusa.

W przyszłą niedzielę, 23 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Ponieważ w sytuacji ograniczeń liczby uczestników w warunkach epidemii wciąż zadawane są pytania o transmisję Mszy św. niedzielnej z naszego kościoła, póki co p. Adam będzie czuwał nad takim przekazem w każdą niedzielę i uroczystość o godz. 9.00.

Dziękujemy za pełnienie dyżuru czystości w kościele przez miniony tydzień Bractwu Trzeźwości. Do podjęcia dyżuru od poniedziałkowego wieczoru po Mszy św. prosimy czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Jordan Śliwiński – kapucyn, znakomity spowiednik i kierownik duchowy, pomysłodawca i wykładowca Szkoły dla Spowiedników, wygłosi 18 maja w Bazylice Hałcnowskiej katechezę „WRÓĆ DO SPOWIEDZI”. Katecheza rozpocznie się o godz. 19.00, poprzedzona będzie Mszą św. o 18.15.

Księża Franciszkanie zapraszają do Rychwałdu na Nabożeństwa Fatimskie. Szczegóły na plakatach w gablocie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kamienicy w przyszłą niedzielę przed kościołem, jak co roku poprosi o materialne wsparcie działań Jednostki.

Lektura prasy katolickiej, jako wiarygodne źródło wiadomości nie tylko poszerza wiedzę, ale jest umocnieniem dla wiary. Zachęcamy do czytania.

Błogosławieństwo Boże zanieśmy w środowiska życia, w naszą codzienność.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk