Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.05.09.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16.30. Msza św. o 17.00. Maryjne nabożeństwa majowe w naszym kościele w niedziele i uroczystości o godz. 16.30, w dniach powszednich o 17.30. W Roku Świętego Józefa przyzywamy orędownictwa ich obojga i uczymy się od nich jak prawdziwie żyć na chwałę Boga.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje. W Polsce noszą one nazwę Dni Krzyżowych, ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. Kościół modli się o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. W tych dniach Msze św. o godz. 8.00 w naszym kościele rozpoczynać będziemy od procesji do krzyża misyjnego i modlitwy za świat pracy. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski Msze św. odprawione być mogą:

– w poniedziałek – w okresie zasiewów,

– we wtorek – o uświęcenie pracy ludzkiej

– w środę – za głodujących.

Rycerstwo Niepokalanej tym razem spotyka się w poniedziałkowy wieczór przed nabożeństwem majowym o 16.45 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W środę po wieczornej liturgii spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – zapraszamy zainteresowanych.

W piątek, 14 maja, przypada święto Św. Macieja, apostoła. W tym dniu przypada patronalne święto Papieskiego Dzieła Św. Piotra Apostoła, które troszczy się
o ewangelizacyjne dzieło Kościoła w świecie.

Rozpoczynamy też w środę na nabożeństwie majowym modlitewną Nowennę poprzedzającą Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Wieczorna Msza św. w piątek w intencji Radia Maryja, TV „Trwam”, dzieł przy nich powstałych, Ojca św. i Ojczyzny.

W sobotę, 15 maja o godz. 8.00 Msza św. w intencji żyjących i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po niej przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej.

W przyszłą niedzielę, 16 maja, przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z tej racji uroczystość św. Andrzeja Boboli przeniesione zostało na poniedziałek 17 maja.

Bardzo serdecznie dziękujemy przedstawicielom młodzieży, którzy zatroszczyli się o czystość naszej świątyni w minionym tygodniu. Od poniedziałku prosimy Bractwo Trzeźwości o podjęcie dyżuru po wieczornej Mszy św.

Prasa katolicka przynosi nam umocnienie w wierze i spojrzenie na rzeczywistość, w której żyjemy oczyma człowieka wierzącego. Zachęcamy do lektury prasy ze stolików za ławkami w kościele.

Z Bożym błogosławieństwem podejmujemy codzienność, by w niej rosła rzeczywistość Królestwa Bożego.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk