Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.04.25

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w Kościele Tydzień Modlitwy o powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

Zapraszamy dziś na popołudniowe nabożeństwo o powołania, o wytrwanie w wierności dla wybierających drogę służby Bożej w Kościele. Msza św. wieczorna o 17.00.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej Zaprasza kandydatów do kapłaństwa na ul. Podzamcze do Krakowa. Warunki przyjęcia podane są na stronie internetowej seminarium. O szczegółach można się też poinformować telefonicznie: 12-422-90-92; 12-421-62-22; 12-421-62-30

W poniedziałek, 26 kwietnia, Ksiądz Biskup Senior Tadeusz Rakoczy świętuje 29 Rocznicę przyjęcia święceń biskupich. Polecamy Bogu w modlitwie pierwszego Biskupa Bielsko-Żywieckiego.

W czwartek, 29 kwietnia – święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. Jest to także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.

W sobotę, 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Modlimy się
o błogosławieństwo każdej ludzkiej pracy i za tych, którzy tej pracy zostali pozbawieni. Rozpoczynamy maryjne nabożeństwa majowe. W naszym kościele będziemy je odprawiać pół godziny przed wieczorną Eucharystią.

Jest to także pierwsza sobota miesiąca, kiedy oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00
i po niej nabożeństwo pierwszo-sobotnie.

W przyszłą niedzielę, 2 maja kolekta specjalna na potrzeby parafii.

Dziękujemy Rycerstwu Św. Michała Archanioła za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu. O podjęcie dyżuru prosimy Parafialny Oddział Akcji Katolickiej od jutrzejszego poniedziałku po Mszy św. o godz. 8.00. Zapraszamy też do pomocy osoby dobrej woli, niekoniecznie należące do Akcji Katolickiej. Prace nad czystością będą wtedy dokładniejsze i bardziej sprawne – wystarczy przyjść w poniedziałek do zakrystii po Mszy św. o godz. 8.00.

Na stolikach za ławkami katolicka prasa. Zachęcamy do lektury, czy przekazania wiarygodnego źródła wiadomości także osobom, które w obecnej sytuacji mają trudności z dotarciem do kościoła.

W Katolickim Domu Opieki „Józefów” są wolne miejsca dla seniorów
w placówkach sprawujących dzienną i całodobową opiekę. Szczegóły w tej sprawie w gablotach przykościelnych.

W codzienną rzeczywistość zabierzmy błogosławieństwo Boże – owoc uczestnictwa w Eucharystii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk