Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.04.04.

Z okazji Uroczystości Paschalnych składamy wszystkim serdeczne życzenia wielkanocne: przejście Liturgią Triduum Paschalnego odnawia zawsze w uczestnikach prawdę jak bardzo cenni jesteśmy u Boga, jak bezgranicznie Chrystus nas umiłował. Niech ta prawda owocuje w nas radością, niech rozjaśnia skomplikowaną dziś rzeczywistość, przede wszystkim zaś niech umocni nadzieję na zwycięstwo nad każdym złem i ciemnością  w zmaganiach
z wyzwaniami codzienności. RADOSNYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM!

W dzisiejszą Uroczystość zapraszamy na Nieszpory o godz. 16.15 dla uczczenia wspomnienia ukazania się Pana swoim uczniom. Wieczorna Msza św. o 17.00.

W jutrzejszy Poniedziałek Wielkanocny w naszym kościele Msze św. odprawimy w porządku niedzielnym

Osiem pierwszych dni okresu wielkanocnego stanowi Oktawę Wielkanocną. Obchodzi się je w liturgii jako uroczystości Pańskie – Zapraszamy na liturgię do uczestnictwa.

„Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako Wielką Niedzielę” – zachęca nas Konstytucja o Liturgii Soboru Watykańskiego II.

Zewnętrznymi oznakami przeżywanego okresu wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego umieszczona przy ołtarzu. Symbole Zmartwychwstałego Chrystusa pozostaną przy ołtarzu do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

Trwa przed uroczystością Nowenna do Miłosierdzia Bożego, które czcimy za tydzień w przyszłą niedzielę, 11 kwietnia.

W przyszłą niedzielę, 11 kwietnia, przypadające święto Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Jest to zarazem święto patronalne Caritas 

W piątek, 9 kwietnia wieczorna Msza św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.

Dziękujemy Oazie Rodzin za pełnienie dyżuru czystości w kościele
w minionym tygodniu. Prosimy, by dyżur podjęło Rycerstwo Niepokalanej, począwszy od wtorku po Mszy św. o godz. 8.00.

Zachęcamy jak co tydzień do lektury katolickich czasopism ze stolików za ławkami.

Błogosławieństwo jest jednym z pierwszych darów Zmartwychwstałego dla swoich uczniów. Zanieśmy je w środowiska naszego życia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk