Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.03.14.

Dziś niedziela Laetare, czyli niedziela radości: płynie ona z bliskości Boga i z mocy zwycięskiej dobra nad złem. 

Wielkopostne nabożeństwa w naszym kościele: dziś o 16.15 Gorzkie Żale i rozważanie pasyjne, a w piątek Droga Krzyżowa o 8.30 i 17.15 dla młodzieży i dorosłych; zaś dla dzieci o 16.00. Przypominamy o możliwości zyskania odpustu za udział w nabożeństwie po spełnieniu zwykłych warunków odpustu – zachęcamy do zyskiwania.

Trwa Nowenna przed uroczystością Św. Józefa. Modlitwy nowenny odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.

W piątek, 19 marca przypada liturgiczna uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszej diecezji nastąpi Diecezjalna Inauguracja Roku Św. Józefa, ogłoszonego przez papieża Franciszka już w grudniu ub. Roku. Msze św. w kościele: o godz. 7.00; 8.00; 15.00 i 18.00. Nie obowiązuje w tym dniu  wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

Jest to trzeci piątek miesiąca, gdy czcimy szczególnie Miłosierdzie Boże. W kościele w tym dniu o godz. 15.00 Msza św. do Bożego Miłosierdzia w intencji czcicieli.

Apostolstwo Dobrej Śmierci 19 marca przeżyje swoje święto patronalne. Uroczysta Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa o godz. 18.00.

Od uroczystości w piątek do Uroczystości Zwiastowania Pańskiego 25 marca, która jest Dniem Świętości Życia weźmiemy udział w Tygodniu Modlitwy o ochronę życia ludzkiego. O szczegółach informują plakaty, czy strony internetowe

W przyszłą niedzielę, 21 marca, rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne dla dorosłych. Poprowadzi je ojciec ze Zgromadzenia Zmartwychwstańców ks. Ryszard Burda. Rekolekcje dla dzieci i młodzieży prowadzone są w internecie i mamy nadzieję, że młodzi w nich biorą udział. Szczegółowy plan spotkań rekolekcyjnych podamy za tydzień.

W budynku katechetycznym po mszach możemy się zaopatrzyć w baranki wielkanocne i paschaliki. W ten sposób wspieramy charytatywne dzieła Kościoła.

Dziękujemy Czcicielom Miłosierdzia Bożego za pełnienie w ubiegłym tygodniu dyżuru czystości w kościele. Prosimy Róże Żywego Różańca od 1 do 7 o podjęcie dyżuru w poniedziałek po Mszy św. o 8.00.

Z prasą na stolikach znajdziemy ulotki jak przy rozliczeniu podatkowym przeznaczyć 1% na działalność Caritas Polską – prosimy o zainteresowanie i dokonanie odpowiedniego wpisu. Caritas naszej diecezji prosi też o podanie wiernym informacji o działalności Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem: tel: 667 252 257

Polecamy serdecznie lekturę katolickich czasopism ze stolików za ławkami. Dziś dodatkowo nadzwyczajne wydanie na Rok Świętego Józefa w Kościele Gość Extra – „Cień Ojca” o potężnym, a cichym i pokornym Patronie w cenie 9,00 zł. Zachęcamy do nabycia i lektury zwięzłego, a bogatego tekstu.

Wsparciem na naszej wielkopostnej drodze jest błogosławieństwo mszalne.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk