Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2021.02.14.

Dziś rozpoczynamy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa poprzedzającego okres Wielkiego Postu. Po Mszy św. chrzcielnej, o godz. 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do nabożeństwa o 16.30. Jutro taka adoracja od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św. We wtorek, jak co tydzień po wieczornej Mszy św. do godz. 20.00. Postarajmy się choćby o chwilę takiej modlitwy wynagradzającej wobec Eucharystii.

Od dziś do soboty włącznie będzie trwał 54. Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników. Zachęcamy wiernych do podejmowania postanowień abstynenckich i wpisywania do Parafialnej Księgi Trzeźwości, która wyłożona jest w kościele przy relikwiach naszego Patrona.

W tym tygodniu, 17 lutego, przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Obrzęd posypania głów popiołem będzie miał miejsce w czasie Mszy św. o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Zachęcamy do pełnego wejścia w okres Wielkiego Postu:- przestrzegania przepisów postnych, podjęcia uczynków pokutnych, zaangażowania
w dzieła miłosierdzia, czy udział w ćwiczeniach wielkopostnych. 

W środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

Zapraszamy w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci, a o 8.30 i o 17.15 dla dorosłych. Przy pobożnym udziale w nabożeństwach, gdy spełnimy zwykłe warunki, możemy zyskać odpust zupełny. Rekolekcje – od 5 Niedzieli Wielkiego Postu.

W piątek, 19 lutego modlimy się do Miłosierdzia Bożego z racji trzeciego piątku miesiąca. Msza św. do Miłosierdzia Bożego w intencji czcicieli o godz. 15.00. Po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem.

W sobotę, 20 lutego o godz. 8.00 Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej przed wystawionym w monstrancji Eucharystycznym Zbawcą.

Biblioteka parafialna zaprasza do korzystania z bogatych zbiorów w czasie, gdy wymogi sanitarne zatrzymują nas w mieszkaniach, a lektura jest bardzo pożytecznym relaksem. W Środę Popielcową będzie jednak nieczynna.

W przyszłą niedzielę o 16.15 na Gorzkie Żale z rozważaniem pasyjnym. Kolekta na Mszach św. na cele duszpasterstwa specjalnego.

Dziękujemy Akcji Katolickiej za dyżur czystości w minionym tygodniu. Prosimy o podjęcie dyżuru na następny tydzień Rycerzy Św. Michała Archanioła.

Dekretem Księdza Biskupa Diecezjalnego Romana Pindla nasz wikariusz, ks. Janusz Talik od dzisiejszej niedzieli podjął posługę administratora w parafii J. Chrystusa Króla w Chybiu po śmierci tamtejszego proboszcza. Dziękujemy serdecznie Księdzu Januszowi za wszelkie dobro, którym ubogacił przez prawie siedmioletnie posługiwanie naszą parafię. Życzymy mu obfitego błogosławieństwa na nowej placówce, bogactwa darów Ducha Świętego wobec nowych wyzwań i opieki „Matki Bożej Gołyskiej”, w której sanktuarium będzie posługiwał.
W naszej parafii pożegnamy Księdza za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 – zapraszamy.

Zachęcamy do udziału w rekolekcjach „Serce Ojca” pod adresem z plakatów gablot.

Zachęcamy do lektury czasopism katolickich ze stolików za ławkami w kościele. Znajdziemy w nich nie tylko rzetelne wiadomości, ale też ciekawe i wartościowe treści.

Błogosławieństwo Boże umacnia nas dla realizacji naszego powołania na czekający nas tydzień.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk