Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2021.02.07

Dziś o godz. 16.30 nabożeństwo popołudniowe, o godz. 17.00 Msza św. wieczorna.

W jutrzejszy poniedziałek, 8 lutego Rycerstwo Niepokalanej zaprasza
o godz. 17.15 na Nowennę Miesięcy do św. Maksymiliana, o godz. 18.00 Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych członków Stowarzyszenia, a po niej na konferencję formacyjną w kościele.

W środę, 10 lutego – wspomnienie św. Scholastyki. Po wieczornej Mszy św. w kościele spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

W czwartek, 11 lutego wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za dotkniętych bólem i cierpieniem. Polecamy Panu Bogu wszystkich pracowników służby zdrowia. Ustanawiając ten Dzień papież św. Jan Paweł II pisał: Maryja, „Uzdrowienie chorych” i „Matka żyjących” niech będzie naszym wsparciem i naszą nadzieją, a przez obchody Dnia Chorego niech umacnia naszą wrażliwość i poświęcenie wobec tych, którzy są poddawani próbie”. O godz. 9.00 w czwartek odprawimy Mszę św. w intencji wszystkich chorujących w parafii. Po Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne.

W przyszłą niedzielę, 14 lutego przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym postem. W parafiach rozpoczyna się tradycyjne 40-to godzinne nabożeństwo – adoracja Najświętszego Sakramentu. Za tydzień podamy szczegóły adoracji przed Środą Popielcową.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się też w Kościele Tydzień Modlitw
o Trzeźwość Narodu.
Ta troska Kościoła staje się – jak wskazuje życie – coraz większym wyzwaniem dla społeczeństwa, ze zwiększającą się trudnością dźwigającego skutki tego zła, które dotyka już nie tylko pokolenie dorosłych, ale niszczy młodzieńcze ideały i zdrowie dzieci.

Młodym, „nakręcanym” na 14-go przez hasło Walentynki proponujemy wypełnienie serc u źródła miłości przez udział w niedzielnej Eucharystii.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką przyszłą niedzielę 14 lutego o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Apostolstwa Dobrej Śmierci za pełnienie dyżuru czystości w minionym tygodniu w naszym kościele. Prosimy o podjęcie dyżuru na najbliższy tydzień przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej.

Zachęcamy do czytania czasopism katolickich ze stolików za ławkami
w kościele.

Przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk