Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.09.20

W dzisiejszą niedzielę, Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu przy wejściach wspieramy ofiarą nasze Diecezjalne Radio Anioł Beskidów – Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu Mobilizuje do odpowiedzialnego korzystania i tworzenia medialnej komunikacji.

Męskie środowiska w Polsce zapraszają do uczestnictwa w Oblężeniu Jasnej Góry 2020 w sobotę, 26 września od godz. 17.00 do Apelu Jasnogórskiego. Przygotowanie od 20 września codziennie: warsztaty online o 18.30. Szczegóły na plakatach.

W poniedziałek, 21 września – święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w poniedziałek, rozpocznie się w kościele o 17.15 Różańcem za przyczyną Św. Maksymiliana. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rycerstwa. Po Mszy św. comiesięczne spotkanie grupy.

Od poniedziałku, 21 września po wieczornej Mszy św. w kościele na Nowennę do Św. Michała Archanioła przed dniem jego święta zapraszają Rycerze i czciciele.

W środę, 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera,

W czwartek, 23 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.

Jak już ogłaszaliśmy w najbliższym comiesięcznym czuwaniu przy hałcnowskiej Piecie w piątek, 25 września przewodniczyć ma nasza parafia. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału. Czuwanie rozpocznie rozważanie Drogi Krzyżowej o godz. 18.00, po czym modlitwa różańcowa i adoracja Najśw. Sakramentu, a na zakończenie
o godz. 20.00 Msza św. z Apelem Jasnogórskim. Intencją tegorocznych czuwań jest modlitwa o spełnienie życzeń św. Jana Pawła II dla naszego Miasta: „by nigdy nie zabrakło w nim miejsca dla Chrystusa”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej Parafialnej Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej za tydzień, w ostatnią niedzielę września – 27.09. Z powodu epidemii pielgrzymujemy indywidualnie ! O godz. 12.00 od stacji „U Piłata” rozpoczniemy Drogę Krzyżową. W Bazylice o godz. 14.00 Msza św. dla pielgrzymów naszej parafii z oddaniem się Matce Bożej w opiekę.

Osoby niewidzące i ze znaczną wadą wzroku 27 września /niedziela/ w kaplicy przy ul. Schodowej u Sióstr Szkolnych de Notre Dame obok bielskiej katedry św. Mikołaja/ spotkanie na Mszy św. o godz. 10.00 rozpoczynają od 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

Na początku roku katechetyczno – formacyjnego zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w działalność parafialnych grup i ruchów duszpasterskich.

W przedsionku głównego wejścia znajdziemy na plakacie zaproszenie parafian do wyjazdu z biurem podróży – zachęcamy do zapoznania się z tą propozycją..

Do lektury katolickiej prasy zachęcamy ze stolików za ławkami w kościele.

Błogosławieństwem Bożym umocnieni, jak uczniowie Chrystusa zatroszczmy się o wzrost Królestwa Bożego już teraz, w środowiskach naszej codzienności.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk