Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.09.06

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej.

W dzisiejszą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o 16.30 i po nim Mszę św. o 17.00.

Od dzisiejszej niedzieli Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza codziennie po wieczornej liturgii na modlitwę Nowenny do Matki Bożej Bolesnej

W poniedziałek, 7 września – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika. Spotkanie Rycerzy św. Michała Archanioła w poniedziałek, na Mszy św. o godz. 18.00 i po niej w Kaplicy Miłosierdzia.

We wtorek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Bractwo Trzeźwości we wtorek, modli się o 17.15 na Różańcu, o 18.00 na Mszy św. po niej do 20.00 przed Najświętszym Sakramentem: o trzeźwość Narodu, za zniewolonych nałogiem, za rodziny poranione alkoholem

Spotkanie rodziców, którzy pragną, by ich dzieci w tym roku szkolnym przyjęły
I Komunię św. w naszej parafii odbędzie się w środę, 9 września o godz. 18.40 (po nabożeństwie) w kościele.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej spotyka się w środę, 9 września po wieczornej liturgii w kawiarence EMAUS w sprawach formacyjno-organizacyjnych

Spotkanie rodziców, których dzieci w tym roku szkolnym chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania odbędzie się w czwartek, 10 września o godz. 18.30 w kościele. Prosimy potraktować obecność obowiązkowo.

Przypominamy i zapraszamy do naszej Kaplicy Miłosierdzia Bożego w każdy piątek o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W piątek, 11 września wieczorna Msza św. w intencji Radia Maryja, TV Trwam, Ojczyzny i papieża Franciszka.

Zapraszamy chłopców po klasie 3 Szkoły Podstawowej i starszych do służby przy ołtarzu. Pierwsze spotkanie dla nowych kandydatów na ministrantów odbędzie się w sobotę, 12 września o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy chętnych, a rodziców prosimy by pomogli swoim dzieciom w podjęciu decyzji.

W niedzielę, 13 września rozpoczyna się coroczny Tydzień Wychowania. „Budujmy Więzi” to tegoroczne hasło Tygodnia obchodzonego do 19 września.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką w niedzielę 13 września o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof.

Katolickie przedszkole im Świętej Rodziny zaprasza rodziców dzieci od 2,5 do
6 lat na zapisy przy ul. Moniuszki 3. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

Zainteresowanych informujemy, że trwa nabór na ten rok na Studium Muzyki Kościelnej. Bliższe informacje na diecezjalnej stronie internetowej.

Polecamy lekturę katolickiej prasy ze stolików za ławkami w kościele.

Niech nas wspiera błogosławieństwo Boże – owoc uczestnictwa w Eucharystii.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk