Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.06.14.

Nabożeństwo popołudniowe dziś o godz. 16.30 z procesją wokół kościoła i Litanią do Najświętszego Serca P. Jezusa. Po nim Msza św. Zapraszamy. 

Oktawa Bożego Ciała umożliwia wszystkim oddanie hołdu miłości Zbawiciela pozostającego dla nas w znaku chleba. Wyrażamy ją uczestnictwem w codziennej procesji z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła przy wieczornej liturgii. Zakończy oktawę obchód Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 19 czerwca. 

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, odprawiane przy wieczornej liturgii.

W środę, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika,

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej spotyka się w środę, 17 czerwca po wieczornej liturgii w budynku katechetycznym. Zapraszamy serdecznie zainteresowanych

Spotkanie Róż Żywego Różańca w czwartek, 18 czerwca po wieczornej liturgii w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym.

O godz. 19.00 w czwartek zapraszamy do kościoła kandydatów do bierzmowania, tj. uczniów klas VIII ze szkół podstawowych. Spotkanie będzie miało charakter próby przed uroczystością, więc liczymy na obowiązkową obecność wszystkich zainteresowanych.

W piątek, 19 czerwca – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Z racji trzeciego piątku miesiąca modlimy się do Miłosierdzia Bożego szczególnie na Mszy św. o 15.00, z Koronką do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W sobotę, 20 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Wdzięczni będziemy, jeśli środkowe rzędy ławek na wieczornej Mszy św. zostaną wolne dla dzieci w bieli, po przyjęciu przez nie pierwszej Komunii św., zaś dzieci te wraz
z rodzicami zapraszamy na msze wieczorne i do połnego w nich uczestnictwa w „Białym Tygodniu”.

Spowiedź święta zdaje się w obecnej sytuacji rodzi najwięcej nieporozumień. Przypominamy więc, że w naszym kościele:

– nie spowiadamy w konfesjonałach ze względu na zasady higieny w okresie pandemii, ale w miejscach przygotowanych, oznaczonych piktogramami /kaplica dla małych dzieci, przedsionki wejść do kościoła/

– spowiadamy w tygodniu, pół godziny przed każdą Mszą św.

– wyjątkowo w niedziele kwadrans przed rozpoczęciem Mszy św.

Unikajmy spowiedzi w czasie Mszy św., bo wtedy ani dobrze się nie spowiadamy, ani nie uczestniczymy w Eucharystii. W nieprzewidzianych sytuacjach nie bójmy się podejść do księdza!

O zieleń wokół kościoła i czystość chodników zadbali parafianie – panie i panowie – przed uroczystością Bożego Ciała. Za prace z tym związane, jak też za dekoracje i upiększenie stacji-ołtarzy procesyjnych, uczestnictwo dzieci sypiących kwiaty, służby ołtarza, Dzieci Maryi, podtrzymywanie śpiewu p. organiście Adamowi, wreszcie służbie kościelnej i księżom serdeczne słowa podziękowania – Bóg zapłać!

Nie opuszczajmy się w refleksji nad wiarą i pielęgnujmy zwyczaj lektury katolickiej prasy. Na stolikach za ławkami znajdziemy tygodniki katolickie, których nabycie jest też wsparciem działań katolickich mediów.

Kto wie, jak pomocna jest w życiu ludzka życzliwość, ten jest też świadom, jak cenne jest błogosławieństwo Boże, jakie przyjmujemy na zakończenie naszego Zgromadzenia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk