Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.05.31.

W dzisiejszą niedzielę o godz. 16.30 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo majowe,
w którym chcemy uczcić Oblubienicę Ducha Świętego i za Jej przyczyną wypraszać dla siebie
i całego Kościoła potrzebne nam światło i dary Bożego Ducha. Po nabożeństwie Msza św.
o godz. 17.00.

Dziś wiemy już, że złagodzone przepisy sanitarne nie ograniczają liczby osób biorących udział w liturgii w kościele. Ksiądz Biskup znosi dyspensę dotyczącą uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej: odtąd dotyczy ona osób chorych, w podeszłym wieku, czy bojących się zakażenia koronawirusem. Obowiązują w dalszym ciągu maski i dystans. Pogrzeby możemy odprawiać bez ograniczenia liczby uczestników. Raz jeszcze zachęcamy do mobilizacji do spowiedzi tych, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentów wielkanocnych

W poniedziałek, 1 czerwca – rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Łączyć je będziemy z wieczorną Mszą św. Zapraszamy do uczestnictwa.

Dzień jutrzejszy jest świętem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to zarazem Misyjny Dzień Chorych. Z racji Dnia Dziecka pamiętamy w modlitwach o wszystkich dzieciach: modlić się będziemy za te jeszcze pod sercem matek, jak i podejmujące opiekę nad rodzeństwem z braku rodziców, za te ze szczęśliwych, jak i poranionych rodzin. Wieczorna Msza św. w tym dniu w intencji wspólnot, grup i stowarzyszeń działających przy naszej parafii – zapraszamy uczestników spotkań do udziału w niej.

W środę, 3 czerwca – wspomnienie Świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

W czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to święto okazją dla księży do wpatrzenia się w swój Wzór, dla świeckich pytanie
o wspieranie kapłanów, dla wszystkich zaproszenie do głębszego wejścia w rzeczywistość uwielbienia chwały oraz ofiary zbawienia w Eucharystii, dokonywanej przez Miłość Boga ku człowiekowi

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W naszym kościele w I tygodniu m-ca: pierwszy czwartek, godz. 17.00 Godzina Święta, 18.00 Msza św. o powołania do służby w Kościele. W pierwszy piątek, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca P. Jezusa ze Mszą św. o godz. 8.00 i 18.00, Msza „szkolna”
o 16.30/spowiedź od godz. 15.30/, zapraszamy też młodzież na Mszę św. o 18.00. W pierwszą sobotę, Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 8.00, po niej nabożeństwo pierwszo-sobotnie!

W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Składka
w tym dniu – specjalna – na potrzeby parafii.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Nie wiemy dokładnie jak będziemy mogli świętować tę uroczystość. Świadectwem naszego świętowania Bożego Ciała może być udekorowanie okna naklejką do ze znakami eucharystycznymi. Skorzystać można z okazji: gotowe naklejki są na stojaku przy wejściu z kościoła do zakrystii.

Zachęcamy do czytania katolickich czasopism ze stolików za ławkami. Nabywając prasę pomagamy finansowo przetrwać redakcjom katolickim, których dotarcie do czytelników mocno uzależnione jest od nabywających prasę w kościele, a wiemy, że ostatnio ich niewiele ze względu na ograniczenia sanitarne.

Szczególnym umocnieniem przez Ducha Św. niech będzie błogosławieństwo mszalne.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk