Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.05.24.

W dzisiejszą Uroczystość przypada też dzień corocznej, diecezjalnej pielgrzymki ku czci Św. Jana Sarkandra, Patrona Diecezji i Patrona tego roku liturgicznego. Niech jego przyczyna wyjedna nam, naszym bliskim i całemu naszemu Kościołowi lokalnemu potrzebne łaski u Boga.

Nabożeństwa majowe w ostatnim tygodniu miesiąca tradycyjnie w naszym kościele: w dniach powszednich odprawiamy przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30, a w niedziele
i uroczystości o godz. 16.30. Z Maryją i za Jej przyczyną uwielbiamy Boga wypraszając potrzebne łaski.

W tym tygodniu modlimy się szczególnie gorąco za tegorocznych kandydatów do święceń kapłańskich, 10-ciu diakonów naszej diecezji, którym ks. bp Roman Pindel w sobotę, 30 maja o godz. 10.00 udzieli święceń prezbiteratu w naszym kościele. 

Na nabożeństwach majowych będziemy w tym tygodniu modlić się także Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do uczestnictwa w modlitwie!

We wtorek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu do pamięci  modlitewnej za wszystkie matki mobilizuje nas przypadające we wtorek ich święto. Zapraszamy we wtorek do takiej modlitwy szczególnie na nabożeństwie majowym

W piątek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, 

W sobotę, 30 maja – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika, patrona naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończymy także w tym dniu nabożeństwa majowe.

Jedno z przykazań kościelnych brzmi: przynajmniej raz w roku w okresie wielkanocnym spowiadać się i Komunię św. przyjąć. Wskutek przepisów chroniących nas przed epidemią koronawirusa nie mogliśmy świętować Wielkanocy, jak co roku i wielu z nas nie spełniło jeszcze tego przykazania. Zachęcamy serdecznie do mobilizacji i przystąpienia do Sakramentów Wielkanocnych. Zapraszamy do spowiedzi w dni powszednie! /w niedziele ze względu na Msze św. są utrudnienia/. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św. w kaplicy za obrazem Matki Bożej oraz w przedsionku wejścia obok zakrystii. Jest też możliwość umówienia telefonicznego do spowiedzi. Przypomnijmy sobie, że okres wielkanocny kończy się w niedzielę, 7 czerwca Uroczystością Najświętszej Trójcy.

Jak przed pandemią, można też do kościoła wejść na modlitwę, na adorację Najświętszego Sakramentu w ciągu dnia. Otwarty jest przedsionek od strony krzyża jubileuszowego, probostwa. Zachęcamy do adoracji, a jednocześnie prosimy, by wchodząc do środka zachować przepisy higieniczne.

Prasa katolicka w okresie, który przeżywamy jest ważnym kanałem informacyjnym
w sprawach życia Kościoła i praktyk wiary. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich ze stolików za ławkami w naszym kościele.

Niech nas umocni błogosławieństwo Boże, które jako skarb wynosimy ze Zgromadzenia Liturgicznego w naszą codzienność, by tam okazywać się uczniami Chrystusa żyjącego w Kościele.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk