Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.03.08.

Bóg zapłać za ofiary składane dziś także przy wejściach do kościoła dla dzieci Afryki. Bóg zapłać wolontariuszom, którzy przeprowadzają zbiórkę oraz wszystkim ofiarodawcom.

Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś o 16.00 z rozważaniem pasyjnym. Wieczorna Msza św.
o godz. 17.00.

Rycerstwo Niepokalanej zaprasza w poniedziałek, 9 marca na Różaniec ze Św. Maksymilianem o godz. 17.15 Mszę św. wieczorną o 18.00 w kościele i spotkanie formacyjne w budynku katechetycznym.

Katecheza dla uczniów klas III SP nr 6 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się we wtorek, 10 marca o godz. 16.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W drugi wtorek miesiąca, 10 marca Bractwo Trzeźwości zaprasza na Różaniec o godz. 17.15
 i Mszę św. o godz. 18.00 w kościele w intencji zniewolonych nałogiem alkoholowym, a po Mszy św. do kaplicy Miłosierdzia na adorację Eucharystyczną do godz. 20.00.

Apostolstwa Dobrej Śmierci od wtorku, 10. marca zaprasza na Nowennę do Św. Józefa po wieczornych Mszach św. przed uroczystością liturgiczną.

Dla wielkopostnej refleksji pasyjnej Klub Seniora zaprasza na wyjazd do Harmęż k/Oświęcimia na wystawę „Klisze pamięci” autorstwa Mariana Kołodzieja o życiu w obozie Auschwitz-Birkenau. Wyjazd 11 marca o godz. 10:00 spod kościoła. Zapisy w zakrystii z wpłatą 20 zł.

W piątek, 13 marca Droga Krzyżowa: o godz. 8.30 dla seniorów, o 16.00 dla dzieci, o 17.15 dla wszystkich – zapraszamy do udziału. 

Wieczorna Msza św. w drugi piątek miesiąca w intencji Radia Maryja, całego dzieła, papieża Franciszka i Ojczyzny.

Spotkanie formacyjne młodzieży klas VIII SP nr 1 i SP nr 6 w ramach programu Młodzi na progu odbędzie się w piątek 13.marca i rozpocznie Mszą św. o godz. 18.00 w kościele.

Spotkanie ,,Teściowie z nieba rodem?”, które poprowadzi mgr Anna Małecka – Puchałka. odbędzie się w sobotę 14. marca 2020 r. o godzinie 19.00 w parafii pw NMP Królowej Świata (ul. Startowa 16). Przed spotkaniem jest możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej o godz.18.00. Na spotkanie zainteresowanych zaprasza mikuszowickie stowarzyszenie Tak na Serio.

Droga krzyżowa o trzeźwość narodu w Oświęcimiu-Brzezince 14 marca o godz. 10.00. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 8.30, powrót po Mszy św. w kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu ok. 17.00. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 30,-zł.

Od przyszłej niedzieli będziemy mieli okazję włączyć się w dzieła Caritas nabywając baranki wielkanocne, paschaliki i inne drobiazgi świąteczne w budynku katechetycznym.

Droga Krzyżowa ulicami Miasta przejdzie w tym roku 3.kwietnia z parafii Chrystusa Króla
w Leszczynach do parafii Św. Józefa na Złotych Łanach. Już dziś zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie i świadectwie wiary.

Parafialny Klub Kulturalny serdecznie zaprasza na pielgrzymowanie: 25-27 kwietnia do Lublina i Zamościa oraz śladami św. Jana Sarkandra do Skoczowa i Ołomuńca 9 maja. Zapisy w kancelarii parafialnej

Akcja Katolicka organizuje wyjazd do Warszawy na beatyfikację księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej wpłatą 110 zł. 

Dyrekcja SP nr 4 w Bielsku-Białej informuje o zapisach do klas pierwszych do końca marca.
O zapisach do szkół informują plakaty gablot i strony internetowe placówek.

Na stolikach z prasą także ulotki zachęcające do obejrzenia filmu, przybliżającego sylwetkę ks. Jana Zieji. Warto zainteresować się tą propozycją.

Błogosławieństwem umacnia nas Bóg na wielkopostne drogi życia.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk