Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2020.010.04.

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty specjalnej na potrzeby Parafii.

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30 i na Mszę św.
o godz. 17.00. Modlimy się na różańcu w naszym kościele na nabożeństwach
w dniach powszednich o godz. 17.15, a w niedziele i uroczystości o 16.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę ! Jeśli niemożliwe jest uczestnictwo w nabożeństwach /praca, obowiązki, itp../, zachęcamy do odmawiania różańca we wspólnotach rodzinnych lub indywidualnie.

W poniedziałek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Wieczorem spotkanie Rycerzy Św. Michała Archanioła rozpocznie się Mszą św. o 18.00 w kościele. Po niej modlitwa wstawiennicza w budynku katechetycznym

W środę, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

W piątki wieczorem na spotkania na Mszy św. z rozważaniem i po niej, zapraszamy młodzież.

W najbliższy piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Radia Maryja, całego dzieła, za Ojczyznę i papieża Franciszka.

W przyszłą niedzielę, 11 października będziemy obchodzić 20. Dzień Papieski. Przy wejściach do kościoła zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych z formacyjną nauką
w niedzielę 11 października o godz. 15.30 na Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego  w budynku katechetycznym. Na spotkanie zaprasza opiekun, ks. Krzysztof. 

Serdeczne podziękowanie za pomoc i zaangażowanie Parafianom, którzy włączyli się w posługę dla parafialnych dzieł: Czuwania w Sanktuarium
w Hałcnowie /25.09./ oraz dorocznej pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej /27.09./

Organizowany jest wyjazd autokarem 14 października /środa/ do Krakowa i Łagiewnik. Zapisy w kancelarii w godzinach otwarcia z wpłatą 25,- zł.

Proponujemy wspólne wyjście do kina – 8.X. na film pt. „Wojtyła – śledztwo”. Zapisy z wpłatą 13,- zł dziś w zakrystii lub w tygodniu w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia. Zachęcamy do obejrzenia.

Korzystajmy z katolickiej prasy w zyskiwaniu wiarygodnych informacji
o aktualnych wydarzeniach i trosce o wewnętrzną harmonię wobec wyzwań rozkrzyczanego świata.

Błogosławieństwo mszalne niech uzdolni nas do systematycznej modlitwy różańcowej, zwłaszcza we wspólnocie parafialnej na nabożeństwach.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk