Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – 2020.01.19.

Zgodnie z zapowiedzią dziś przy wejściach do kościoła mamy okazję wesprzeć działalność Katolickiego Domu Opieki „Józefów” przy ul. Grzybowej w naszym mieście, prowadzony przez Klub Inteligencji Katolickiej. Bóg zapłać za ofiary.

Zapraszamy na nabożeństwo popołudniowe o godz. 16.30. W Tygodniu Ekumenicznym, który trwa w Kościele będziemy się modlić o jedność wyznawców Chrystusa. Msza św. wieczorna o 17.00.

Liturgiczne obchody tygodnia:

a/ we wtorek, 21 stycznia – wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
W tym dniu przypada również „Dzień Babci”; nazajutrz zaś, 22 stycznia „Dzień Dziadka”. Chcemy pamiętać o nich w modlitwach, ale zachęcamy też do okazania w tych dniach pod ich adresem szacunku i serdeczności za niezmierzone dobro, jakiego przez ich ręce wszyscy doświadczamy. Życzymy serdecznie naszym seniorom wszelkiego błogosławieństwa Bożego, a ze strony bliskich nie tylko w tych dniach czci i szacunku.

b/ w piątek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

c/ w sobotę, 25 stycznia – Święto Nawrócenia Świętego Pawła apostoła.

W przyszłą niedzielę, 26 stycznia Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu. Jest to też, zgodnie z decyzją papieża Franciszka Niedziela Słowa Bożego.

W kaplicy Sióstr Szkolnych de Notre Dame przy bielskiej katedrze w przyszłą niedzielę, 26 stycznia o godz. 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi rozpocznie się spotkanie osób niewidomych i niedowidzących. Msza św. o godz. 10.00.

Przypominamy o terminie dodatkowej kolędy w dniu 2. lutego /niedziela/ od godz. 14.00. Chętni przyjąć kapłana z posługą proszeni są o podanie swoich adresów w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Są jeszcze miejsca na Kulig, organizowany przez Parafialny Klub Kulturalny 16 lutego. Zapisy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

W Roku Świętego Jana Pawła II, w stulecie Urodzin Papieża duszpasterstwo diecezjalne organizuje wyjazd do Rzymu na Uroczystości Jubileuszowe w dniach 13 do 22 maja br.
O szczegółach poinformujemy po feriach zimowych.

W Bazylice Hałcnowskiej w 100-lecie Urodzin papieża Św. Jana Pawła II odbywać się będą katechezy pomagające czerpać z dziedzictwa, jakie zostawił przede wszystkim Rodakom wielki papież. Zachęcamy do zapoznania się szczegółowymi z informacjami z plakatów przykościelnych gablot i skorzystania z okazji.

Przeżywamy też Rok Świętego Jana Sarkandra. W październiku planowany jest także wyjazd do Ołomuńca /podobnie jak to było w minionym roku do Koszyc i Św. Melchiora/.
O szczegółach również poinformujemy, gdy poda nam je duszpasterstwo diecezjalne.

Szczególnie przeżywających ferie zimowe zachęcamy do odwiedzenia naszej parafialnej biblioteki w budynku katechetycznym po Mszach św. do godz. 12.00 – wybór lektur jest naprawdę niemały.

Czeka na nas kawiarenka Emaus po Mszach św.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej ze stolików za ławkami w kościele.

Nieśmy błogosławieństwo Boże z tej liturgii do środowisk naszego życia, byśmy skuteczniej jednoczyli i pielęgnowali jedność uczniów Chrystusa.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk