Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.12.22.

Polecamy życzliwości wszystkich ofertę młodzieży przy wejściach: sianko na stół wigilijny. Ze względu na kolędę po południu w naszym kościele jedynie Msza św. o godz. 17.00 – zapraszamy.

Jutro o godz. 6.30 ostatnia w tym roku Msza św. roratnia, na którą szczególnie zapraszamy dzieci. Prosimy, by przyniosły ze sobą „Plansze uczestnictwa”.

We wtorek, 24 grudnia przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. O godz. 15.00 Msza św. za zmarłych, szczególnie tych, którzy po raz pierwszy nie zasiądą z nami do stołu wigilijnego – ich imiona można jeszcze podać w zakrystii. O godz. 24.00 we wtorek PASTERKA. Składka tej Mszy św. przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W środę, 25 grudnia przypada uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Zapraszamy także o godz. 16.15 na uroczyste Nieszpory kolędowe.

W czwartek, 26 grudnia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień Świąt. Zapraszamy na Msze św. w porządku niedzielnym. Składka w tym dniu na uczelnie katolickie w Polsce.

W piątek, 27 grudnia – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 8.00 pobłogosławimy wino.

W sobotę, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków. Maluchów zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00 z krótką adoracją żłobka.

W przyszłą niedzielę 29 grudnia przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Okazja do spowiedzi przedświątecznej: dziś w niedzielę między mszami dopołudniowymi; w poniedziałek, 23 grudnia od 6.00—11.00 i od 14.30—18.00; we wtorek, 24 grudnia od 6.30—12.30. Nie odkładajmy przystąpienia do Sakramentu Pojednania na „ostatnią minutę”. NIE BĘDZIEMY SPOWIADAĆ W UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA.

W przyszłą niedzielę w kaplicy Sióstr de Notre Dame przy katedrze bielskiej spotkanie osób niewidomych i niedowidzących rozpocznie adoracja o 9.30 i okazja do spowiedzi. O godz. 10.00 Msza św.

W budynku katechetycznym możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową.

Z serdecznymi wyrazami podziękowania zwracamy się do wszystkich, którzy przez dekoracje przygotowali naszą świątynię na uroczystości świąteczne. Dziękujemy p. Dominice, autorce wystroju, p. Danucie, naszej florystce, wszystkim panom pracującym przy montażach i dekoracjach oraz darczyńcom i ofiarodawcom poszczególnych elementów wystroju: BÓG ZAPŁAĆ!

W tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria parafialna. W sprawach losowych prosimy o kontakt bezpośrednio z księżmi.

Są jeszcze wolne intencje za żyjących na dni świąteczne. W tej sprawie prosimy do zakrystii po Mszy św.

W Jubileusz 100-lecia działalności Chór Mieszany „Echo” Z Bielska-Białej ubogaci liturgię mszalną w naszym kościele w niedzielę, 29 grudnia. Po liturgii krótki koncert chóru. Przy wejściach do kościoła można będzie nabyć najnowszą płytę nagraną przez Jubilatów.

Dzisiejsze numery tygodników katolickich – ostatnie w tym roku – w podwójnej objętości i z dodatkami. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Błogosławieństwem umocnieni wytrwajmy jak najdłużej w żywej łączności z Bogiem
i stanem łaski cieszmy się na dni świąteczne czerpiąc radość z Komunii z Chrystusem i braćmi.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk