Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.12.19

Witamy w naszym kościele księdza Piotra Cubera z Harmęż i polecamy życzliwości wszystkich sprawę, która go do nas przywiodła. Okazja do wsparcia dzieła przy wejściach do kościoła.

Ze względu na kolędę dziś po południu w kościele jedynie Msza św. o godz. 17.00.

Trzecia niedziela Adwentu, nazwana Gaudete, przypomina o radości z bliskości przyjścia Zbawiciela. Przygotowują nas na to przyjście szczególnie Msze św. „roratnie”. W naszym kościele z przesłaniem duszpasterskim pod adresem dzieci odprawiamy je od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, a dla młodzieży w piątek o godz. 18.00. Zaczynamy już ostatni tydzień adwentu! Cóż mi z tego, że Chrystus narodził się kiedyś z Maryi w Betlejem, jeśli przez wiarę nie narodzi się również w moim sercu? – mówi św. Augustyn. Najskuteczniej ożywiają wiarę sakramenty! Zapraszamy więc do przedświątecznej spowiedzi. Okazja w tym tygodniu rano pół godziny przed Mszą św. Na wieczorną Mszę św. ze względu na kolędę zostaje tylko kapłan dyżurny. Nie planujmy też spowiedzi dopiero na czas niedzielnej Mszy św.!

Od wtorku, 17 grudnia rozpoczynamy drugą część Adwentu. Liturgia tych dni przygotowuje nas bezpośrednio do przeżycia tajemnicy Wcielenia Syna Bożego.

Katecheza dla uczniów klas III SP nr 36 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się we wtorek, 17 grudnia o godz. 16.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu /środa, piątek, sobota/ przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Prośmy o chrześcijańskie przygotowanie i przeżycie z Bogiem nadchodzących Świąt w rodzinach.

W piątek – trzeci w miesiącu – oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy na Mszę św. do kaplicy o godz. 15.00. Po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W sobotę, 21 grudnia o godz. 8.00 Msza św. Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem Różaniec do Siedmiu Boleści NMP i spotkanie o tajemnicy Miłosierdzia Bożego.

Przedświąteczne odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną w sobotę, 21. grudnia w godzinach przedpołudniowych. Prosimy zgłosić ich adresy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W budynku katechetycznym możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, kartki i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową. W ciągu tygodnia możemy to uczynić w kancelarii parafialnej. W przyszłą niedzielę u młodzieży w przedsionkach kościoła można będzie zaopatrzyć się w sianko na stół wigilijny – chcemy w ten sposób wesprzeć projekty duszpasterstwa młodzieżowego
w naszej parafii.

W piątek, 20 grudnia o godz. 18.00 do gmachu Kurii Diecezjalnej na Opłatek Medyków z udziałem bpa Romana Pindla zaprasza środowisko duszpasterz służby zdrowia.

Parafialne Muzeum Św. Jana Sarkandra w Skoczowie /Rynek 2, Skoczów/ we wtorek, 17 grudnia o godz. 17.00 inauguruje obchody Roku Sarkandrowskiego i zaprasza serdecznie w swoje progi.

Czytajmy prasę katolicką ze stolików za ławkami. W przyszłą niedzielę podwójne, ostatnie w tym roku numery tygodników.

Niech błogosławieństwo Boże wspomaga nasz rozsądek i nasze siły w krzątaninie przedświątecznej.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk