Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.12.01.

Ze względu na kolędę dziś po południu w naszym kościele jedynie Msza św. o godz. 17.00. 

Rozpoczynamy w dziś duszpasterskie odwiedziny rodzin z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Chcemy zanieść błogosławieństwo do wszystkich, którzy czują się związani z naszą parafią. Chcemy pomodlić się w mieszkaniach o opiekę Bożą i chrześcijańskiego ducha we wspólnotach rodzinnych. Chcemy wsłuchać się w potrzeby, zauważyć problemy i wymienić choć parę słów dla wzmocnienia więzi parafialnych. Kolędę rozpoczynać będziemy w soboty i niedziele o godz. 14.00, a w dniach powszednich o 16.00. Plan kolędy w gablotach, w gazetce i na parafialnej stronie internetowej.

Liturgiczne wspomnienia w tygodniu:

– we wtorek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera,

– w środę, 4 grudnia – wspomnienie dowolne św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Polecamy Panu Bogu intencje górników i ich rodzin. Jest to zarazem dzień modlitw za bezrobotnych,

– w piątek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego,

-w sobotę, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, obchodzimy liturgiczną uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i za zgodą Kongregacji ds. Kultu Bożego mimo iż to niedziela adwentowa, będziemy świętować uroczystość maryjną.

Zapraszamy serdecznie na Msze św. „roratnie” w naszym kościele z przesłaniem duszpasterskim pod adresem wszystkich, zwłaszcza dzieci: od poniedziałku do piątku o godz. 6.30. Młodzież zapraszamy w piątki wieczorem na godz. 18.00.

W tym tygodniu: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek Godzina Święta
o 17.00 i Msza św. o powołania o 18.00, w piątek: Msza św. dla dzieci o 16.30. Spowiedź od 16.00. Msze św. o godz.8.00 i 18.00 z Litanią do Najśw. Serca P. Jezusa, w sobotę: Msza św. z uczczeniem Niepokalanego Serca NMP o godz. 8.00 i nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Odnowa życia sakramentalnego to pierwszy znak wejścia na adwentową drogę.

„Czy wiesz, w co wierzysz?” Na kolejne spotkanie katechezy dorosłych zapraszamy 5 grudnia, w czwartek po wieczornej Mszy św. w kawiarence Emaus.

Rycerze i czciciele Św. Michała Archanioła w poniedziałek, 2 grudnia na Mszy św. o godz. 18.00 i po niej w grupie modlą się na spotkaniu w budynku katechetycznym. Zapraszamy serdecznie!

Katecheza dla uczniów klas III SP nr 1 przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców odbędzie się we wtorek, 3 grudnia o godz. 16.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Poświęcenie medalików dla wszystkich uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej Komunii św. będzie miało miejsce w niedzielę, 8 grudnia w czasie Mszy św. o godz. 12.00.

Spotkanie osób ze związków niesakramentalnych rozpocznie się w niedzielę 8 grudnia o godz. 15.30 Mszą św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w budynku katechetycznym. 

Od dzisiejszej niedzieli możemy zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, świece Wigilijnego Dzieła Pomocy i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową: w niedziele w budynku katechetycznym, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Spotkanie organizacyjne osób zapisanych na pielgrzymkę „Alpejskie Sanktuaria Europy” odbędzie się w niedzielę 15 grudnia o godz. 18.00 w budynku katechetycznym.

W przyszłą niedzielę w coroczną ogólnopolską akcję „Pomocy Kościołowi na Wschodzie” będziemy mogli włączyć się ofiarą przy drzwiach kościoła. Składamy ofiarodawcom serdeczne podziękowanie za wszystkie ofiary składane w naszym kościele – Bóg zapłać!

Polecamy katolicką prasę ze stolików w naszym kościele.

Z Bożym błogosławieństwem wchodzimy w nowy rok kościelny i adwentowe przygotowania na spotkanie z przychodzącym Zbawicielem.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk