Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.11.24

Zgodnie z zapowiedzią dziś przy drzwiach wejściowych okazja do materialnego wsparcia ubogich z Sudanu Południowego. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. 

W poniedziałek, 25 listopada – wspomnienie dowolne św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy. Po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjne w budynku katechetycznym Róż Żywego Różańca.

W sobotę, 30 listopada – święto Św. Andrzeja, apostoła.

W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, kolekta na potrzeby naszej parafii.

Od piątku, 29 listopada przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia prowadzić będzie codzienne modlitwy Nowenny /z wyjątkiem Najświętszej Maryi Panny przypadającą
w niedzielę, 8 grudnia, po wieczornej Mszy św. Rycerstwo Niepokalanej soboty i niedzieli – przed Mszą wieczorną/. Zachęcamy do uczestnictwa w modlitwach Nowenny i udziału w jej owocach.

30 listopada w Pierśćcu, w sobotę w Sanktuarium Św. Mikołaja Regionalny Dzień Skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Plan dnia na plakacie w przedsionku kościoła. Zapisy w kancelarii parafialnej z wpłatą 20,- zł. Wyjazd spod kościoła o 7.30, powrót ok. 15.30.

Od przyszłej niedzieli będziemy mogli zaopatrzyć się w opłatki wigilijne, Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy i inne drobiazgi związane z chrześcijańską tradycją bożonarodzeniową: w niedziele w budynku katechetycznym, a w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.

Odwiedziny chorych naszej parafii: w sobotę, 21 grudnia w godzinach dopołudniowych /przedświąteczne/. Następne odwiedziny w pierwszą sobotę lutego. Prosimy zgłaszać adresy w zakrystii lub kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Zadbajmy, by na Święta mogli spotkać się ze Zbawicielem wszyscy, mimo iż kondycja fizyczna nie pozwala im na przyjście do świątyni. Sakramentalne spotkania z Chrystusem jest wyjątkowym i dla chrześcijanina niezastąpionym skarbem na czas świętowania i zmagań z krzyżem choroby, samotności czy niezrozumienia.

Klub Seniora spotyka się w naszej parafii w środy w kawiarence EMAUS o godz. 16.00 i zaprasza wszystkich parafian. Ciekawe spotkania towarzyskie, czy kulturalne, zawsze w atmosferze szacunku i pielęgnowania wiary są wspaniałą możliwością spędzenia interesującego wypoczynku dla „odmłodzenia ducha”.

Pierwsza niedziela adwentowa w tradycji naszej parafii jest równocześnie pierwszym dniem odwiedzin duszpasterskich rodzin, czyli „kolędy”. Jak co roku program odwiedzin znajdziemy w gablotach parafialnych, na parafialnej stronie internetowej, czy w naszej gazetce. Powiadomienia o odwiedzinach rozniosą także na wyznaczone trasy ministranci. Liczymy na ten czas zbliżenia, większego zrozumienia i umocnienia więzi w parafii.

Zapraszamy na spotkanie z Bogdanem „Kryzysem” Krzakiem, nawróconym kibolem, zniewolonym przez alkohol, który dzisiaj pomaga młodym ludziom w trudnych sytuacjach życiowych. Poruszającym świadectwem swojego życia i trudnej drogi do Boga Bogdan Krzak podzieli się 10 grudnia, o godzinie 19.00 w naszej parafii, w kawiarence Emaus. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Gościa Niedzielnego, Uruszla Rogólska.

Do lektury prasy katolickiej możemy wracać przez cały tydzień. Polecamy lekturę katolickich czasopism ze stolików w kościele..

Błogosławieństwo Boże niech z nami będzie w ostatnim tygodniu roku i wprowadzi nas, w Nowy Rok Liturgiczny.

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk