Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie 2019.11.03

Bóg zapłać za ofiary dzisiejszej kolekty na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy na popołudniowe nabożeństwo o 16.30 z modlitwą za zmarłych zalecanych w wypominkach. Wieczorna Msza św. o 17.00.

W najbliższym tygodniu, codziennie przed wieczorną Mszą św. o 17.30, modląc się na różańcu polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu zmarłych z „wypominek jednorazowych”. Zapraszamy na tę modlitwę, a jednocześnie przypominamy o możliwości zyskiwania za zmarłych odpustu do dnia 8.listopada przy spełnieniu zwykłych warunków odpustu, gdy nawiedzamy cmentarz i modlimy się choćby tylko myślnie za zmarłych

Liturgiczne wspomnienia w tygodniu:

W poniedziałek, 4 listopada – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Rycerze i czciciele św. Michała Archanioła spotykają się w tym dniu na wieczornej Mszy św. i po niej w swojej grupie na modlitwie.

We wtorek, 5 listopada w kaplicy Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30 katecheza dla uczniów klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców – zapraszamy! 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji pasterzy Kościoła i prosimy Boga o nowe powołania do życia konsekrowanego w Kościele. Po wieczornej Mszy św. w kawiarence Emaus kolejna katecheza dla dorosłych z cyklu „Czy wiesz,
w co wierzysz?”

W piątek, 8 listopada o godz. 18.00 Msza św. w intencji Radia Maryja i całego Dzieła, za papieża Franciszka i Ojczyznę.

W sobotę, 9 listopada – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym Biskupa Rzymu oraz matką i głową wszystkich kościołów świata.
W godzinach dopołudniowych odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną. Prosimy o zgłaszanie adresów tych osób w zakrystii lub kancelarii.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii duszpasterza z parafii Św. Pawła Apostoła na Osiedlu Polskich Skrzydeł, który wygłosi kazania i poprosi o pomoc w generalnym remoncie dachu tamtejszego kościoła. Ofiary materialne na ten cel będziemy mogli złożyć przy drzwiach kościoła. Polecamy życzliwości wszystkich tę potrzebę.

Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych w niedzielę, 10 listopada spotykają się w budynku katechetycznym. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.30 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.

W przyszły poniedziałek, w Święto Niepodległości Mszy św. za Ojczyznę o 15.30
w naszym kościele przewodniczył będzie ksiądz biskup ordynariusz Roman Pindel. Zwracamy też uwagę na plakaty z planowanym obchodem Święta Niepodległości.

Fundacja Drachma zaprasza 6 listopada na spektakl pt. „Plagi” do Bielskiego Centrum Kultury. Przesłaniem spektaklu jest zachęta i podpowiedź, by być wolnym. Szczegóły poznamy z plakatu przy głównym wejściu do kościoła.

Sięgajmy po katolicką prasę i czytajmy te zwłaszcza czasopisma, które znajdziemy na stolikach za ławkami. Nie sposób orientować się dziś w dziejących się współczesnych wydarzeniach w życiu społecznym, bez takiej lektury.

Niech Boże błogosławieństwo poprowadzi nas w tym tygodniu także choćby na chwilę na cmentarz, byśmy nie zapomnieli o możliwości pomocy także zyskaniem odpustu duszom naszych zmarłych

O autorze

Stanislaw Wawrzynczyk